המירוץ לדירה - גרסת אור יהודה

המירוץ אחר דירה חדשה הפך כבר מזמן עבור ישראלים רבים לשיגעון של ממש. לפעמים זה נראה כמו שעשועון בטלוויזיה, אבל זו המציאות: כתבנו ראה מה קורה כש-115 דירות הוצעו למכירה באור יהודה בהנחה – בהגרלה

אם הייתם מגיעים לאור יהודה ביום שישי, הייתם בוודאי חושבים שמחלקים שם משהו בחינם. מדובר היה בהגרלת הנחה לרכישת דירות במחירים של מיליון ו-300 אלף, מיליון ו-400 אלף, ויותר. עד לפני שנתיים אלה היו סכומים לא הגיוניים באור יהודה - היום, מדובר במציאה. "עכשיו זה לקנות או לא להיות", אומרת מועמדת לקניית דירה".

בחברת שפיר החליטו לעשות הגרלה בפרויקט שלהם. מי שעולה בהגרלה יזכה בהנחה של כמה עשרות שקלים בקניית דירה. "לפני הכנס הגיעו למשרד כאלף איש", מספרת טלי כהן, מנהלת השיווק ב"שפיר". רוב האנשים מחפשים דירות למגורים, אבל יש גם כאלה שמחפשים דירות להשקעה, כיוון שהמחיר כרגע הוא מאוד אטרקטיבי".

115 דירות מוצעות למכירה. אלף איש הגיעו, בהם גם שלמה יצחק, אשתו שלחה אותו. "את האמת, אני לא כל כך מתלהב מהפרויקט", הוא מספר. "אבל אשתי לוחצת, אז אמרתי שאני אבוא, ואני מקווה שלא אזכה. על דירת ארבעה חדרים רוצים מיליון וחצי שקל, אנשים השתגעו".

"קשה לקנות דירה במדינה"

נראה שעסק הנדל"ן יצא קצת משליטה. "לזוגות צעירים קשה מאוד עכשיו לקנות דירה במחירים שמוצעים", אומר חזי שוחט מאור יהודה. "אבל אין לנו ברירה, חיים כאן במדינה". אחרי שעה, ואחרי שכולם נרשמו - החלה ההגרלה.

אחד, אחד, מוציאים נציגי הפרויקט את שמות הזוכים מקערת הפלסטיק השקופה. "יצא לי בול, יש לי מזל ואני מאוד מאושרת", אמרה שרית צמח ששמה עלה בהגרלה. אבל היו גם רבים שנותרו מאוכזבים. גם שלמה, שהפתק שלו לא עלה בגורל.