"חרם הטונה" של רמת אביב: עכשיו תגובת חב"ד

כפי שפרסמנו בשבוע שעבר כאן בחדשות 2 באינטרנט, תושבי רמת אביב החליטו להחרים את מוצרי חברת הטונה 'סטארקיסט' בשל תמיכתה בתנועת חב"ד. עכשיו מתברר כי חב"ד מכינה את התשובה: נציגי חב"ד הודיעו על התייצבותם לצד יבואנית הטונה, וקוראים לתומכי חב"ד: קנו את מוצרי סטארקיסט. קרב הטונה: חלק 2

החב"דניקים למען הטונה (חדשות 2)

"מלחמת הטונה" ברמת אביב עולה מדרגה: בשבוע שעבר דיווחנו כאן בחדשות 2 באינטרנט על החרם המתגבש בקרב הציבור החילוני בשכונת רמת אביב נגד חברת "סטארקיסט", בעקבות יחסי הקרבה של בעלי החברה עם חב"ד. עכשיו מתברר שהחב"דניקים לא שותקים - והחליטו להגיב לחרם החילוני.

בקריאה לחברי התנועה באתר האינטרנט "col.org.il" של תנועת חב"ד, מפרסמים היום "קול קורא" לקנות לפחות מוצר אחד של "סטארקיסט" אחד בכל אירוע. "אם יש לכם התוועדות, סעודה-מצווה, או סתם חגיגה משפחתית בבית, תרכשו מוצר אחד של 'סטארקיסט'", מבקשים בחב"ד מציבור תומכיהם, "בכך תאזנו את הקמפיין האנטי-דתי".

"אם חשוב לנו לעצור את השתוללות האנטי-דתית", כך בקול הקורא של חב"ד, "אז דעו: כאשר אנו קונים טונה ומוצרים אחרים מתוצרת 'סטארקיסט', סביר להניח שאנו מסייעים באופן עקיף במימון התרומות לפעילות חב"ד. לפיכך, אנו קוראים לרבבות גולשינו, לרכוש רק את מוצרי 'סטארקיסט'".

"בציבור החילוני אין את כוח ההתאגדות של החרדים"

מנחם כהן, אחד מעורכי אתר "חב"ד אונליין", מאמין בחשיבות הקמפיין. "טונה הוא מוצר מאוד בסיסי בציבור החרדי", הוא מסביר ומוסיף כי "הקנייה של ציבור חב"ד תטה את הכף לטובת החברה כולה". מאידך, כהן לא מעריך שהחרם החילוני יצליח. "אני לא חושב שבציבור החילוני יש את כוח ההתאגדות שיש בציבור החרדי", הוא אומר.

לטענת התושבים החילונים, החברה שמייבאת את קופסאות הטונה המפורסמות תומכת בתנועה הדתית ש"מנסה להשתלט על שכונה בעלת צביון חילוני מזה שנים", לדבריהם. "החברה תומכת בהשתלטותה של חב"ד על אופייה החילוני של השכונה", כך לדברי יוזמי החרם החילוני.

"כאשר אנו קונים טונה ומוצרים אחרים מתוצרת 'סטארקיסט', סביר להניח שאנו מסייעים באופן עקיף במימון התרומות לישיבת חב"ד הפועלת ברמת אביב", נרשם במכתב מטעם הוועד החילוני. "לפיכך, אנו קוראים לתושבי השכונה שצביון השכונה הקיים חשוב להם, לא לרכוש את מוצרי "סטארקיסט".

"גילינו שאנו צועקים חמאס אבל בעצם אנחנו תורמים להם בדרך עקיפה", מסבירים בוועד החילוני. "החלטנו לא לשתוק ולפחות להעביר לכל החברים בעמותת התושבים, שמונים יותר מאלף איש, שצריך להחרים את החברה ומוצריה".