הפתעה במרק: עשרות תולעים חיות

לחלקכם זה אולי יראה כמו משימה מתוך "הישרדות", אך מדובר במציאות המרה. בני זוג קשישים מרמת גן נדהמו לגלות עשרות תולעים חיות בתוך קופסת מרק בצל של "קנור" שרכשו: "עברנו טראומה", הם מספרים. החברה טוענת כי "חדירת העש למוצר נעשתה זמן רב לאחר שיצא את המפעל", אבל את זוג הקשישים זה כבר לא מנחם. כך זה נראה

מי מאיתנו לא אוהב לאכול מרק חם בימי החורף הקרים? בימים אלה של גשם מלאות רשתות השיווק במרקים מוכנים מכל הסוגים והמינים. אלא שעבור בני זוג מרמת גן, הפך המרק החם - לסיוט של ממש. 

אברהם שמש, תושב רמת גן בן 72, רכש לפני כשבועיים אבקת מרק בצל של חברת "קנור" לקראת הימים הקרים של החורף. למרבה תדהמתו, כאשר פתח את אריזת המרק גילה עשרות ואולי מאות תולעים חיות, שבנו לעצמם בית בתוך האריזה.

"אשתי פתחה את הקופסה - וצרחה"

"קנינו את המרק לפני שבועיים בסופר ברמת גן והנחתי אותו בארון", סיפר שמש לחדשות 2 באינטרנט. "לפני מספר ימים אשתי רצתה לבשל. היא לקחה את הקופסה מהארון פתחה אותה ופתאום צרחה בבהלה".

הקשיש מספר כי ברגע בו פתחה אשתו את האריזה וראתה ריקבון ותולעים חיות נעות בתוך הקופסה, היא נבהלה וצרחה ממושכות. "זו הייתה ללא ספק סכנת חיים", הוסיף שמש. לדבריו, במידה ואדם כלשהו היה טועם מהתכולה - קשה להאמין שהוא היה נשאר בריא ושלם.

נגרמה טראומה משפחתית

תאריך תפוגתו של המרק הוא ה-31 בינואר 2010, ולטענת שמש - הוא אוחסן כהלכה במקום נקי ומבודד. לאחר המקרה פנה שמש לנציגות "קנור" בארץ, ששלחו מצידם נציגים לבדוק את הקופסה ולאמת את טענותיו.

לאחר בדיקה שערכו אנשי החברה שהגיעו לביתו ברמת גן, הודתה החברה כי אכן הקופסה הייתה פגומה, אך לדבריו של מר שמש - הוא מתקשה להשתחרר מהמראות הקשים שגרמו לטראומה לו ולמשפחתו.

"זה היה פשוט מזעזע", אמר שמש. כעת הוא מבקש לשקול מהממשלה והמחוקק לסייג את תאריך התפוגה שמוטבע על מוצרים, כדי למנוע הישנות של מקרים כאלו.

תגובת החברה: "חדירת העש למוצר נעשתה זמן רב לאחר שיצא מהמפעל"

חברת "יוניליוור", יבואנית מוצרי "קנור" מסרה בתגובה לידיעה: "בעקבות תלונתו של מר שמש, נבדקה אבקת המרק על ידי אנטומולוג מומחה בלתי תלוי. מבדיקתו עולה כי המוצר נגוע בנגיעות עש הקמח ההודי אשר מחזור החיים המלא שלו הינו לכל היותר 52 יום. על פי המומחה, זמן המצאות העש במוצר הינו, בהערכה מקסימאלית, כחודשיים עד שלושה חודשים. מאחר ומיום יצור המוצר (המוטבע על גבי האריזה) ועד ליום הגשת התלונה חלפו כ- 300 יום, ברור לחלוטין כי חדירת העש למוצר נעשתה זמן רב לאחר שיצא את מפעלי חברתנו, וככל הנראה כתוצאה מתנאי אחסון בלתי נאותים בחוץ. למרות שכאמור האשם אינו בחברתנו, הצענו למר שמש, כלקוח של חברתנו ולפנים משורת הדין, פיצוי בגין עוגמת הנפש אליו הוא טוען".

"יוניליוור ישראל רואה עצמה מחויבת לציבור הצרכנים. חברתנו תמשיך לפעול לשביעות רצונם של צרכנינו ובשקיפות מלאה מולם ואנו מקווים כי ימשיכו ליהנות ממגוון מוצרי החברה גם בעתיד".


תזכורת: רסק העגבניות היה מלא ב"עובש מפלצתי"

סקר חדשות 2: האם את/ה מתכוון להתחסן נגד שפעת החזירים?