הצצה מיוחדת ליישוב הכי יוקרתי בארץ

היישוב ארסוף על חוף הים בשרון הפך שם נרדף ליוקרה. כדי לקנות שם בית אתם צריכים להיות עשירים מאד, ורק לעיתים רחוקות מתבצעת שם עסקת נדל"ן. כתבתנו עדי נגר ביקרה שם, נהנתה ובדקה כמה עולה לגור ביישוב הכי יקר בישראל

בארסוף, אולי היישוב היוקרתי ביותר בישראל,  גרות בסך הכל 40 משפחות. הסיבה: מחיר בית ביישוב מתחיל ב-8 מיליון שקלים ומסתיים בלא פחות מ-80 מיליון שקלים. אז על מה משלמים כל כך הרבה כסף? בין היתר על בתי ענק יוקרתיים, בריכות שחייה ונוף מדהים לים הפרוש מול העיניים.

הבית אליו הגענו מוצע למכירה ב-8.5 מיליון דולר, המגרש שלו כולל שטח של שני דונם - שצופים באופן פתוח לים. "בבית יש עשרה חדרים פחות או יותר, אבל המושגים של חדר פה הם לא כל כך נכונים כי יש פה חדרים של 40 ו-50 מטר ו-60 מטר אז זה בית של 700 מטר, פחות או יותר", מסביר נעם דג'לדוב, משווק בתי יוקרה בחברת "נאות שירן".

"היתרון הגדול שלו - זה הגובה. הגובה עושה פה את העבודה ולא צריך להסביר את מה שרואים פה. מתוך השמונה מיליון וחצי, למעשה שמונה מיליון וחצי זה הנוף", אומר דג'לדוב.

מי שמוכר את הנכס הוא גרי קורן, שכבר לפני 13 שנה זיהה את הפוטנציאל של בית על הים. למרות התדמית של המקום - מתחם מגורים סגור של מיליונרים - מה שרואים משם, הוא אומר, זה לא מה שרואים מכאן.

10 חדרים ודירת אירוח על הגג

"הסיפור שכאילו כאן זה בועה של עשירים שכל אחד ספון בביתו היא לגמרי לא נכונה", אומר קורן. " אתה רואה פה אנשים שאתה כל הזמן קורא עליהם בעיתונים והם נראים רחוקים מאוד וספונים בבתי אבן, אבל אתה פוגש אותם ברחוב הולכים עם מכנסי התעמלות ואתה רץ איתם ביחד, והכל חופשי לגמרי".

היישוב הפך - ולא במקרה - למעוזם של המיליונרים בזכות עידן עופר, רות ורטהיימר - בתו של סטף, קובי ריכטר, בני שטיינמץ ובטי רוקאווי שבנו שם את ביתם. אחרי שהילדים עזבו החליט גרי קורן שהבית גדול לו מדי והיום הוא מוכר ועובר לתל אביב.

כמה גדול הבית? בחלק מהחדרים הוא לא ביקר כבר הרבה זמן. "בסך הכל עשרה חדרים, שבעה שמונה חדרי שינה, תלוי איך סופרים אותם", הוא אומר. "יש דירת אירוח על הגג שלפחות חודשיים לא היינו שם, לא בדקנו מה קורה שם".

נוף לים שווה הרבה מאוד כסף

אבל את הנוף הנשקף מהמרפסת אי אפשר לפספס. ככל שאתה קרוב יותר לים, כך הנכס שלך שווה יותר. כמה בתים ליד גרי יש בית להשכרה, המחיר - 15 אלף דולר לחודש. "הבית בן 13 שנה וכרגע ריק, הוא שייך למישהו שגר בחו"ל ולכמה שנים אפשר לשכור אותו, בית של 600 מטר, מאוד מתאים לאירוח, שגרירויות ולמי שמארח הרבה מסיבות", אומר דג'לדוב.

עסקאות מכירה בודדות בלבד מתקיימות בארסוף - בממוצע 2 בשנה וכשמדובר בהשכרה, אפילו פחות. "עם כל הרעש שמדברים על ארסוף כל השנים, מי גר ומי נכנס ומי יוצא כולה ארבעים בתים, אולי יגדל לשמונים או למאה".

ואם אתם שוקלים לקנות שם בית, כדאי שתחשבו שוב: הבית המינימליסטי על 700 מטר מגרש לא יעלה פחות מ-2.5 מיליון דולר, וזה יכול להגיע ל-10, 15 ו-20 מיליון דולר.

הנכנסים לארסוף נתקלים במחסום ולצדו שומרים הדורשים לדעת אל מי מועדים פני האורחים הנכבדים.
"העובדה שהיישוב סגור מסביב ויש בו אבטחה טובה זה עניין של איכות חיים, אנחנו יכולים להרשות את זה לעצמנו וזה מאוד טוב זה סך הכל", אומרים התושבים. "יש מכה של גניבות רכבים מסביב, ואצלנו לא קיים - אין גניבות רכבים ואין פריצות".