קוקה קולה מסתבכת: גם דיאט קולה וסודה יורדים מהמדפים בשל ריח לוואי חזק

לאחר שבשבוע שעבר הורדו אלפי בקבוקי קוקה קולה במבצע חשאי ממדפי רשתות השיווק ברחבי ישראל, "החברה המרכזית למשקאות" מתכוונת להוריד גם מחר בקבוקים שתוקפם היה אמור לפוג ב-22 במרץ, לאחר שגם מהם נדף ריח לוואי חריף. רשתות השיווק לא קיבלו הודעות על איסוף מהמדפים, בכיר באחת הרשתות: "אם זה נכון, זאת שערורייה"

לאחר שבשבוע שעבר הורידה החברה המרכזית למשקאות - היצרנית והמשווקת של "קוקה קולה" בישראל - אלפי בקבוקים מהמדפים לאחר שנדף מהם ריח לוואי חזק, היום מתברר כי פרשת "הבקבוקים המסריחים" טרם הסתיימה, והחברה מתכוונת להמשיך גם מחר באיסוף בקבוקים גם מתאריכים שטרם פורסמו.

ככל הנראה, הבקבוקים בעלי תאריך התפוגה של ה-22 לחודש מרץ הם אלה שייפרדו מהמדפים, אך בניגוד לשבוע שעבר - החברה צפויה לצאת מחר בהודעות באמצעי התקשורת הקוראות לאזרחים שרכשו את המוצר הפגום, להחזירו לרשתות השיווק.

רשימת המוצרים המעודכנת שנאלצת החברה להוריד מהמדפים:
- קוקה קולה 1.5 ליטר עם תאריך התפוגה 17-19 במרץ 2010 ו- 22-23 במרץ 2010
- דיאט קולה 1.5 ליטר עם תאריך התפוגה 22 במרץ 2010
- דיאט קולה בבקבוק זכוכית 350 מ"ל עם תאריך התפוגה 21-22 באפריל 2010
- פחיות קוקה קולה עם תאריך תפוגה של ה-21 ביולי 2010
- קינלי סודה בבקבוק זכוכית 250 מ"ל שתאריך התפוגה שלהם 18-19 במרץ 2010

אלפי בקבוקים יורדים מהמדפים (חדשות 2)
באופן תמוה, קוקה קולה בחרה להשהות את הודעתה לצרכנים ולרשתות השיווק על הרחבת האיסוף. בדיקת שנערכה בקרב מספר רשתות שיווק היום בצהריים העלתה כי אף שלחברה ברורה הנחיצות בהרחבת איסוף המוצר מהמדפים, אף לא אחת מרשתות השיווק קיבלה על כך הודעה. בכיר באחת הרשתות אמר היום בתגובה לידיעה כי "אם הדברים נכונים, זו פשוט שערורייה".

אנשי שירות המזון של משרד הבריאות ביקרו אתמול במפעל "מכתשים", שם יוצר הפחמן הדו-חמצני שעל-פי החשש נמצא פגום. אנשי המשרד ערכו בדיקות במקום, אולם טרם התקבלו הממצאים הסופיים של הבדיקה.

במשרד הבריאות כי אף שהדגימות שנלקחו בעבר מבקבוקי קוקה קולה הכילו חומרים שלא אמורים להיות במוצר, מינון החומרים נמצא נמוך וכזה "שאינו מהווה סכנה לציבור".

תזכורת: קוקה קולה מתנצלת ושוב מורידה בקבוקים מהמדפים