אילו כלי רכב הם אלופי הבטיחות?

יצרניות הרכב פורד, סובארו ופולקסוואגן זכו ברוב הפרסים בתחרות הבטיחות של ארגון חברות הביטוח בווירג'יניה, ארה"ב. הארגון מדרג מדי שנה את הדגמים הבטוחים ביותר והסקר שלו נחשב לאחד המשפיעים ביותר בעולם הרכב. הארגון והבוחנים יושבים אמנם בארצות הברית - אבל רוב הפרסים הגיעו ליצרנים מאירופה ומאסיה

איזה רכב יגן עלינו בזמן אמת? (AP)

פורד, סובארו ופולקסוואגן הן יצרניות כלי הרכב הבטוחים ביותר - כך קובע הסקר השנתי של המכון לביטוח בווירג'יניה, ארה"ב. היום הוכרזו 19 מכוניות משפחתיות ו-8 רכבי ספורט כמודלים הבטוחים של שנת 2010.

הסקר השנתי של חברות הביטוח האמריקנית באשר לרמת הבטיחות של יצרניות הרכב השונות נחשב לאחד החשובים והמשמעותיים בעולם, והוא משפיע לא רק על גובה הפוליסה - הוא מציב רף בטיחות שאליו היצרניות מכוונות. מספר הפרסים ירד בהשוואה לשנה שעברה בשל החמרת התקנות.

פורד, וחברת וולבו שבבעלותה, קיבלו את מרבית הפרסים - שישה במספר. כלי הרכב של חברת סובארו היפנית והיצרנית הגרמנית פולקסוואגן - כולל אאודי - קיבלו חמישה פרסים כל אחת. שני מודלים של חברת קרייזלר האמריקנית קיבלו פרס בטיחות, ושני פרסי בטיחות נוספים קיבלו אנשי הונדה. יצרנית הרכב האמריקנית ג'נרל מוטורס זכתה בשני פרסי בטיחות.

בין כלי הרכב של פורד שהוכתרו כבטוחים: פורד טאורוס, לינקולן MKS, וולבו S80 ו-C30 , ה-XC60, ה-XC90 וכן ה-XC90 SUV. בפורד אמרו בסיפוק רב: "אנחנו מחויבים לספק ללקוחות כלי רכב בטוחים שיעמדו במבחני תאונות".

סובארו זכתה בפרסים בזכות הבטיחות הגבוהה בדגמיה מסוג סובארו לגאסי, אאוטבאק, אימפרזה, טריבקה ופורסטר. דובר סוכנות סובארו בארצות הברית אמר כי הפרסים הם "מחווה להנדסת הרכב המעולה ברכבי סובארו".

פולקסוואגן הגרמנית זכתה בפרסים על דגמי הג'טה, הפאסאט והגולף. דובר פולקסוואגן ציין כי הבטיחות של כלי הרכב היא בראש סדר העדיפויות של החברה כבר משלב התכנון ולאורך כל הדרך, "כולל חלקי החילוף שאנחנו מספקים ללקוחות".