ניצחון מתוק: ילד השוקו הוסר מאריזות "שוקולית"

דמותו של רועי קרויטורו, שהתנוססה מעל אריזות "שוקולית", הוסרה רשמית לאחר מאבק משפטי ממושך - ובמקומה הוצגו האריזות החדשות. עכשיו ייאלצו הלקוחות הוותיקים לנסות ולהתרגל לפרצופים הלא מוכרים

"ילד השוקו" ניצח: בבית המשפט המחוזי בירושלים הוצגה היום האריזה החדשה של ה"שוקולית", אבקת השוקו האגדית, ללא תמונתו של רועי קרויטורו, הצעיר שהגיש תביעה נגד החברה בדרישה להסיר את תמונתו מאריזות האבקה. כבר בימים הקרובים צפויות האריזות החדשות להגיע למדפים.

"קניתי 'שוקולית' לילדים שלי, פתאום ראיתי מוצרים שחלקם חדשים לחלוטין עם התמונה הישנה", מספר עו"ד גלעד קורינאלדי, מתמחה בדיני זכויות יוצרים ומייצג את הילד שפניו עיטרו שנים את האריזה. "לא דובים ולא יער, עשינו בדיקה מקצועית וראינו שהאריזה לא השתנתה, הגשנו בסוף אוקטובר בקשה לביזיון חריג של בית המשפט".

עו"ד קורינאלדי מספר כי מהחברה הגיעה תגובה שבסעיף 15 בתוכה ציינה שחלה תקלה. "בתגובה הם חצי מתנצלים ומודים שהייתה תקלה טכנית בייצור במפעל מסוים", כתבו ב'שטראוס' שהצהירו כי האריזות השומדו כשהתגלה הדבר.

ראשיתו של הסיפור לפני כשלושה חודשים, אז פנה "ילד השוקו", רועי קרויטורו, לבית המשפט, בדרישה להסיר מיידית את תמונתו מהאריזות. לטענתו, במשך שנים זכה לכינוי "שוקו" על ידי חבריו לבית הספר והצבא, כינוי שהפך, לדבריו, למטרד.

לא כולם רוצים להיות מפורסמים

בתביעה שהגיש לבית המשפט המחוזי בירושלים תבע דוגמן השוקולית סכום של חמישה מיליון שקלים מקבוצת "שטראוס". לדבריו, בילדותו הוא הצטלם לסוכנות דוגמנות שהעבירה את תמונתו לטובת המוצר תמורת סכום חד פעמי של 3,520 שקלים.

בית המשפט קבע כבר לפני כחודשיים כי קרויטרו ייאלץ להסתפק בסכום צנוע בהרבה: 4,000 שקלים בלבד לכיסוי הוצאות המשפט. אבל החדשות הטובות מבחינתו הגיעו היום, עם הצגת האריזות החדשות. תמונתו של קרויטרו כבר לא תתנוסס על אריזות אבקת השוקו במרכולים.

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק