פיצוץ במו"מ בין שופרסל לשוקולד השחר

פרסום ראשון: ממרח השוקולד הפופולרי לא צפוי לחזור בקרוב למדפים. פגישה בין הצדדים שהתקיימה היום התפוצצה, וב"שחר העולה" מאשימים: "עושים לנו זובור. הגענו איתם להסכם אוף דה רקורד, ועכשיו הם דורשים סכום הגבוה פי 3 ופי 4". בשופרסל, לעומת זאת, אופטימיים ומקווים כי המחלוקת תיפתר והמוצר יחזור למדפים

ציבור חובבי השוקולד למריחה ייאלץ להמשיך ולהמתין: ממרח שוקולד השחר לא צפוי לחזור למדפי סניפי רשת "שופרסל" בקרוב. נציגי הצדדים ניסו ליישב את המחלוקת הכספית ביניהם, אך הבוקר המשא ומתן התפוצץ.

גורמים ב"השחר" מסרו לחדשות 2 באינטרנט כי רשת שופרסל חזרה בה מסיכומים קודמים בין הצדדים לגבי עמלת ההפצה שהיא דורשת, והבוקר הם דרשו מ"השחר" לשלם מחיר משולש. בתגובה, ב"שחר" הביעו זעם רב על המגעים עם שופרסל. "הם עשו לנו זובור", אמר גורם בכיר בחברה. "יש פה שיגעון כוח מטורף של שופרסל. הם מנסים להוציא לנו את הנשמה. הגענו איתם להסכם אוף רקורד ועכשיו הם דורשים סכום הגדול פי 3 ופי 4".

"לא ניכנע לדורסנות של תאגיד הענק"

נראה שאף אחד מהצדדים לא מתכוון להתקפל. בשופרסל הדגישו בשיחה עם חדשות 2 היום כי משא ומתן אינטנסיבי מתקיים, אך הכל תלוי בחברת "השחר". "לא הורדנו את המוצר מהמדפים", הדגיש רני רהב, יחצ"ן רשת שופרסל. "ביקשנו עדכון שכר. אם הם רוצים הם יכולים לספק את המוצרים בעצמם לסניפים השונים והם יחזרו למדפים. השחר לא שונה משום חברה אחרת". למרות זאת, הביע רהב אופטימיות כי המוצר יחזור בכל זאת למדפים בזמן הקרוב.

בחברת "השחר העולה" אומרים כי הם לא מתכוונים להיכנע "לדורסנות של תאגיד הענק", ולדבריהם, עדיף להם בשלב זה לוותר על ההכנסות משופרסל מאשר לשלם את "הסכומים הדמיוניים" שדורשת מהם רשת הענק.

ומה אומרים בשירות הלקוחות של שופרסל? "יש מחסור זמני במוצר", זוהי האינפורמציה היחידה שאותה מקבל הצרכן המודאג.

על מה המחלוקת בעצם?

בהתאם להסכם בין הצדדים, סיפקה עד עכשיו חברת "השחר" את המוצרים למרכז הלוגיסטי של שופרסל, וזו הפיצה אותם בעשרות הסניפים שלה ברחבי הארץ. בעבור השירות הזה, שילמה יצרנית השוקולד לרשת עמלת הפצה. שופרסל ביקשה להגדיל את העמלה הזאת - אבל "השחר" סירבה.

אחרי הסירוב, הגיע תורה של הסנקציה: בשופרסל פשוט הפסיקו לשווק לסניפים את שוקולד השחר. אמנם הרשת אגרה במחסנים מלאי רב, אך חודשיים אחרי הפיצוץ, המוצר אזל בסניפי הרשת.

בשופרסל הסבירו שהמשא ומתן על העמלה מתנהל כבר שנה ללא הצלחה, ב"שחר" אמרו מנגד שיש הסכם בין הצדדים שתקף עד השנה הבאה. בשוק המזון אומרים שמדובר במקרה נוסף של התנהלות קשוחה של שופרסל מול הספקים שלה.

"אדון שוקו" לא יהיה מפורסם יותר

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק