האוגרים האלקטרוניים כבשו את העולם

כמדי שנה, נערכים המוני הקונים לשופינג חג המולד ברחבי ארצות הברית ואירופה, ומי שיזכה מן ההפקר הם כמו תמיד - הילדים. אלא שבראש מצעד המכירות השנה עומדת חיה שלא הכרתם: חבורה של אוגרים אלקטרוניים שמגיבים לנגיעה בשריקות, יכולים לסייר ברחבי הבית או פשוט לשבת וליהנות כשמחזיקים אותם ביד. טמגוצ'י גירסת 2009

האוגרים האלקטרוניים. מכת מדינה בארה"ב (יח"צ)

לא תאמינו מי זכתה להיות מתנת חג המולד הפופולרית ביותר בצפון אמריקה ובריטניה. לא האייפון, וגם לא פלייסטיישן 3 - בתואר הנחשק זכו חמישה אוגרים רובוטיים שנמכרים בעשרה דולרים.

רק "צבי הנינג'ה" זכו בשנת 1987 להשתוות במכירות לאוגרי ה"זו זו פטס". האוגרים - מר סקוויגלס, פאטצ'ס, צ'אנק, פיפסקוויק ונם ונמס - מגיבים לנגיעה בשריקות, יכולים לסייר ברחבי הבית או פשוט לשבת וליהנות כשמחזיקים אותם ביד.

יצרנית האוגרים מציעה לצרכנים גם לקנות בית, מיטה ומכונית שעושה קולות מצחיקים של צחצוח שיניים, הורדת מים באסלה ומוזיקת דיסקו. ברשת טויס.אר.אס בארה"ב החליטו אפילו לא להזכיר את האוגרים בקטלוג כדי להימנע מצרכנים מאוכזבים, זאת משום שפשוט לא ניתן לעמוד בקצב הדרישות.

ברשת הענק 'וולמארט' בדקו ומצאו שהאוגרים "מבלים" על המדפים זמן ממוצע של 30 שניות עד שלוש דקות עד שהם נחטפים. אבל יתרה מזאת, מתברר שהאוגרים האלקטרוניים הם רק קצה הקרחון. "אנחנו מתכוונים לצרף להם גם סנאים, שפנים וחיות נוספות רבות", מבטיחה החברה המייצרת.