סכנה: העגלה שכורתת אצבעות ילדים

חברת מקלארן הודיעה על איסוף לא פחות ממיליון עגלות ילדים שנמכרו בארצות הברית בעשור האחרון, לאחר שהתקבלו דיווחים על 15 ילדים שנפגעו כששיחקו בצירי העגלה. ל-12 מהם נכרתו קצות האצבעות. בשלב זה לא הודיעו על איסוף עגלות שנמכרו בישראל. ממכון התקנים נמסר: "הנושא ייבדק"

יצרנית עגלות הילדים הבריטית "מקלארן" הכריזה היום על איסוף של לא פחות ממיליון עגלות שנמכרו בארצות-הברית בעשור האחרון.

החברה הודיעה כי החליטה לאסוף את העגלות מיוזמתה, לאחר התייעצות עם המועצה האמריקנית להגנת הצרכן, בשל טענות שחוזרות על עצמן על כך שקצות האצבעות של כמה ילדים נכרתו כשהן באו במגע עם צירי העגלה.

התאונה המזעזעת מתרחשת אך ורק כשפותחים או סוגרים את העגלות. דוברת מטעם החברה מסרה, כי אין כל חשש שדבר כזה יקרה כשהילדים יושבים בעגלה הפתוחה ונוגעים בצירים.

באיסוף נכללות כל עגלות היחיד והעגלות הזוגיות לתאומים שנמכרו בארצות הברית החל משנת 1999. מהחברה נמסר כי התקבלו דיווחים בארצות הברית על 15 ילדים שנפגעו כשנגעו בצירי העגלה. כתוצאה מכך, קצות אצבעותיהם של 12 ילדים נכרתו.

האיסוף - רק בתחומי ארה"ב

רובן המכריע של עגלות מקלארן מיוצר בסין. האיסוף מתבצע בשלב זה לדגמים הנמכרים בארצות הברית בלבד, שמחיריהם נעים בין 100-360 דולר. בשלב זה מציעה החברה ללקוחותיה ערכת תיקון לעגלות ללא תשלום. החברה, שמוצריה נמכרים גם בישראל, לא הודיעה על איסוף עגלות מחוץ לארצות-הברית, כלומר בשלב זה לא ייאספו עגלות שנמכרו בארץ.

ממכון התקנים נמסר בתגובה לחדשות 2 באינטרנט: "נושא בטיחות עגלות חברת מקלארן ייבדק. טרם ברור אם הדגמים בהם מדובר נמכרים בישראל. אנו מבקשים להדגיש כי כל העגלות המיובאות לישראל עוברות בדיקה של מכון התקנים".