העצומה מתרחבת - איקאה דווקא מרוויחה יותר

על העצומה האינטרנטית נגד קניות באיקאה, בעקבות המשבר המדיני עם שוודיה, חתמו כבר למעלה מ-10,000 גולשים. אבל בחנות איקאה בנתניה רשמו אתמול דווקא יום מכירות מהטובים ביותר השנה. "ישנה קלות בלתי נסבלת, שמאפשרת בעידן הדיגיטלי לכל גולש לפתוח עצומות בשתי לחיצות מקלדת", אומר בתגובה מנכ"ל איקאה ישראל

איקאה. אז החרם משפיע? (AP)

"כישראלי גם אני כועס כשמדינות אחרות מחרימות מוצרים ישראליים, ולכן אני מתקומם על הניסיון לקשור את איקאה לכתבה בשוודיה באיזו שהיא צורה", כך אמר הבוקר מנכ"ל איקאה ישראל, שלומי גבאי.

גבאי התראיין הבוקר בגלי צה"ל, והגיב על העצומה שפורסמה אתמול בחדשות 2 באינטרנט וקוראת להחרים את מוצרי החברה, "אני דוחה בתוקף את הניסיון לקשור בין עסקים לפוליטיקה. החנות בישראל משרתת שנים בצורה נאמנה את הציבור בישראל".

מאז הפרסום אתמול נוספו עוד ועוד חתימות על העצומה וכעת עומד המספר על יותר מ-10,000 חתימות. "ישנה קלות בלתי נסבלת, שמאפשרת בעידן הדיגיטלי לכל גולש לפתוח עצומות בשתי לחיצות מקלדת. שימו דברים בפרופורציות".

למרות העצומה, אתמול היה אחד הימים החזקים של איקאה

העצומה בינתיים הספיקה להתרחב, ולמעלה מ-10,00 גולשים ישראלים כבר חתמו עליה מאז אתמול. כעת קוראת העצומה להחרים את כל מוצרי שוודיה - לא רק איקאה. ברשימה: וולוו, רשת האופנה H&M, וודקה אבסולוט, סאאב ועוד.

למרות שהעצומה, אותה יזם צעיר בן 27 בשם מורן חג'בי, תופסת תאוצה - אתמול דווקא היה יום מכירות טוב במיוחד באיקאה. "אתמול היה לנו אחד הימים הטובים ביותר שנרשמו אי פעם. הלקוח הישראלי מאד חכם ויודע לעשות את ההפרדה", אמר המנכ"ל.

"גם אני מזועזע וכואב את זה וחושב שזה פשוט מעורר בחילה מעצם המחשבה. כישראלי גם אני כועס ומרגיש מאוכזב מהפגיעה בצה"ל", הוסיף שגיא. במהלך היום תפגין תנועת "אם תרצו" מול שגרירות שוודיה בתל אביב. המפגינים יניפו מצות מגואלות ב"דם", כמחווה לעלילות הדם של ימי הביניים.

העצומה של חג'בי לא לבד. גם בפורומים שונים ברשת האינטרנט גוברות הקריאות להחרים את איקאה, שנראה שהיא הסמל של שוודיה בעיני הישראלים. "בשם הדמוקרטיה שהיא נר לרגלנו, אני קורא בזאת להחרים את רשת איקאה השוודית", כתב אחד הגולשים בפורום "אקטואליה" בתפוז. גולש אחר שאל "חרם בכלל יזיז לשוודים משהו?".

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק 

עוד כתבות בנושא:

העצומה להחרמת רשת "איקאה"

שגרירת שוודיה מגנה את הכתבה: "מזועזעת עד עמקי נשמתי"

ישראל דורשת משוודיה גינוי פומבי