בעקבות המשבר עם שוודיה: חרם על איקאה

הגולשים הישראלים החליטו להצטרף למאבק בשוודיה בעקבות המשבר סביב הידיעה על "צה"ל סוחר באיברים": עצומה חדשה שהתפרסמה ברשת קוראת לצרכנים הישראלים להחרים את רשת הרהיטים השוודית "איקאה" בעקבות הפרסום האנטישמי בעיתון השוודי. מארגני העצומה קוראים לגולשים "לנקוט מעשה ולא להסתפק בחתימה"

עצומה להחרמת "איקאה" (AP)

המלחמה על הפרסום בעיתון השוודי גולשת גם לתחום הריהוט: עצומה ברשת האינטרנט קוראת להחרים את רשת "איקאה" השוודית. הרקע לפרסום העצומה: המאמר בעיתון השוודי, שטען כי צה"ל סוחר באיברים של פלסטינים. מנהלי העצומה קוראים לגולשים ברשת "לא להסתפק רק בחתימה על העצומה, יש צורך גם במעשה של ממש".

יוזמי העצומה מבקשים מהגולשים לא לשתוק לנוכח "הפרסום האנטישמי ועלילת הדם נוסח ימי הביניים נגד חיילי צה"ל". הם הגדירו לעצמם גם יעד - להשיג עשרת אלפים חתימות של גולשים מהארץ ומחו"ל, המתחייבים להחרים את הרשת הפופולרית. עד כה נאספו רק כמה עשרות חתימות, מאז עלתה העצומה לאוויר אתמול, אך בשל התעצמות המשבר המדיני בין ישראל לשוודיה - הצפי הוא כי רבים יוסיפו את שמם לעצומה.

מעל דפי העצומה ניתן גם לראות את התגובות הנזעמות של גולשים התומכים ביוזמה להחרמת הרשת. "לא מגיע להם שהצרכן הישראלי יקנה מהם, נקודה", כתב אחד הגולשים. בהערה נוספת נכתב "צריך להחזיר את השגריר שלנו משם עד להודעה חדשה".

לא פעם ראשונה שהישראלים מחרימים

זאת לא הפעם הראשונה שהישראלים מאיימים ואף מבצעים חרם צרכנים על מדינה זרה בעקבות החרפה ביחסים עם ישראל. לאחר מבצע "עופרת יצוקה" התבטא בחריפות ראש ממשלת טורקיה רג'פ טאיפ ארדואן כנגד ישראל. בעקבות המשבר המדיני שהתחולל אז בין ישראל לטורקיה, החל חרם תיירותי על המדינה שמהווה אחד היעדים האטרקטיביים עבור הישראלים.

לאחר החרם שנמשך מספר שבועות החלו הטורקים לחזר אחר התיירים הישראלים, והציעו דילים משתלמים במיוחד, הכל כדי לכבוש מחדש את הלב והכיס הישראלי. עכשיו אולי ניתן רק לחכות להורדת מחירים של רשת הריהוט השוודית.

כנסו ללינק - העצומה להחרמת רשת "איקאה"

עוד כתבות בנושא:

שגרירת שוודיה מגנה את הכתבה: "מזועזעת עד עמקי נשמתי"

ישראל דורשת משוודיה גינוי פומבי