מה מלבין את הדולרים בארה"ב?

מחקר חדש מגלה: עקבות סם מסוג קוקאין נמצאו על 90% מהשטרות בארצות הברית. השטרות משמשים ככלי להסנפה בידי צרכני הסם הפופולרי, ועל פי כמות השטרות עם עקבות הסם - נראה שהאמריקנים אוהבים מאוד להסניף

ארה"ב: שטרות מפוצצים בקוקאין (עיבוד תמונה)

אם תהיתם מה עשו הדולרים שלכם לפני שהגיעו אליכם אל הארנק או אל מתחת לבלטות - אולי כדאי שתתחילו לדאוג. מחקר שנערך על שטרות הכסף האמריקנים בבירה וושינגטון חשף מידע פלילי למדי: על 90% מהשטרות נמצאו עקבות של קוקאין.

הבדיקות נערכו על שטרות שנאספו בבירה וושינגטון במהלך שנתיים. בנוסף, החוקרים מהאוניברסיטה של מסצ'וסטס בדארטמות' בדקו שטרות מעוד 30 ערים ברחבי העולם. מהבדיקות עלה כי כמות השטרות עם האחוז הגבוה ביותר של עקבות קוקאין נמצאו בארצות הברית.

על פי ההערכות, החיים בארה"ב בכלל ובבירה בפרט מלאי לחצים ודרישות. הבכירים האמריקנים כנראה בורחים מהמציאות או נעזרים בקוקאין כדי לשרוד אותה. השטרות נחשפים לסם כאשר המשתמשים נעזרים בשטרות מגולגלים על מנת להסניף את הסם לנחיריהם.

"בגלל המצב הכלכלי פונים לקוקאין"

מלבד וושינגטון, יותר מ-90% אחוזים מהשטרות בערים גדולות נוספות ברחבי ארצות הברית נגועים בסם. בבולטימור, בוסטון או דטרויט יש אפילו אחוזים גבוהים יותר של "שטרות נגועים" מבוושינגטון.

"להפתעתי, אנחנו מוצאים יותר ויותר קוקאין בשטרות", אמר ד"ר יאוגאנג זאו, שניהל את המחקר. "אני לא יודע למה מספר השטרות עולה בכל יום, אני משער שזה בגלל המצב הכלכלי הקשה, אנשים לחוצים פונים פעמים רבות לקוקאין" .

החוקרים בדקו גם שטרות ממדינות נוספות כמו קנדה, ברזיל ויפן - וגם שם נמצאו אחוזי סם גבוהים. בסין נמצאו אחוזי הקוקאין הנמוכים ביותר, רק 12% מהשטרות זוהמו בסם. בארצות הברית השטרות ה'נקיים' ביותר נמצאו, כמה מפתיע, בסולט לייק סיטי - ביתה של הקהילה הדתית המורמונית.