המבצע הלא משתלם של אל על ואיסתא: אחד פלוס אחד שווה יותר

חברות אל על ואיסתא יצאו לאחרונה במבצע של "פעם בחיים" - קנה כרטיס טיסה וקבל את השני במתנה. אך בבדיקה השוואתית עם חברות אחרות, התגלה כי מחיר המבצע יקר יותר מרכישת שני כרטיסים רגילים. המסקנה: לפני שאתם קופצים לחו"ל בקיץ, בידקו היטב שלא עבדו עליכם

לקראת חופשת הקיץ מנסות חברות התעופה לפתות את הישראלים במבצעים ודילים מושכים לעין ולכיס. אבל במקרים מסויימים, מסתבר, ההצעות האטרקטיביות דווקא עולות לנו הצרכנים הרבה הרבה יותר.

חברת התעופה אל על וסוכנות הנסיעות איסתא יצאו לאחרונה במבצע מיוחד שכונה "פעם בחיים": קנו כרטיס טיסה לארצות הברית או למזרח הרחוק - וקבלו כרטיס נוסף מתנה למזרח אירופה. אבל ההצעה הזאת התבררה מהר מאוד כלא משתלמת ויקרה בהרבה מהממוצע בחברות מתחרות.

שימו לב לאותיות הקטנות

בסניפי איסתא הציעו את דיל הטיסות - אחד פלוס אחד - של טיסה לניו יורק וטיסה נוספת לבודפשט במחיר של 1800 דולר. אך כאשר השווינו את המחיר לשתי חברות תעופה אחרות, ללא ה"דיל המשתלם", המחיר היה זול ב-300 ו-400 דולר.

בהשוואה נוספת שנערכה בין עלות הכרטיסים בתוך החברה עצמה, התברר כי מחיר כרטיס טיסה לתאילנד במסגרת המבצע מגיע ל-1600 דולר, לעומת כרטיס לתאילנד שלא במסגרת המבצע שערכו 1200 דולר בלבד. ההפרש בין עלות הכרטיסים הוא כמובן גדול יותר ממחיר כרטיס טיסה נפרד למזרח אירופה.

"תמיד מאחורי מבצע מסתתרות אותיות קטנות, שווה להשוות", מזהירה היום מנכ"לית ארגון "אמון הציבור", גלית אבישי. לדבריה, תמיד צריך להשוות מחירים כדי לא לצאת מרומים. אז זהירות - שלא יעבדו עליכם.