מדריך שימושי: איך תחסכו כסף על הסלולרי?

במועצה הישראלית לצרכנות החליטו לנסות ולסייע למשפחות הישראליות לצמצם הוצאות סלולריות מיותרות. בקרוב יחל מסע הסברה שיסביר לכולנו איך אפשר לחסוך וייתן לנו שלל טיפים ועצות שיחסכו לכם אלפי שקלים בשנה - אז כדאי שתתחילו לסמס בחוכמה, לשדרג לאחור ולדבר כמה שפחות

מדברים בסלולר? יש דרכים לחסוך (חדשות 2. ארכיון)

מקשישים ועד טף - לכל בן משפחה בישראל כמעט יש היום סלולרי צמוד, עדיף כמה שיותר משוכלל, שמביא אותנו להוציא אלפי שקלים ביום. במועצה הישראלית לצרכנות החליטו להיכנס לכולנו לכיס בניסיון לסייע למשפחות הישראליות לצמצם הוצאות סלולריות מיותרות.

בימים הקרובים תערוך המועצה לצרכנות מסע הסברה שכל כולו מתמקד בבזבוז כסף על המכשירים הסלולריים. זאת בעקבות בדיקה שערכה המועצה בה התגלה כי משק בית ממוצע ישראלי המחזיק שלושה מכשירי טלפון נייד יכול לחסוך סכום של כ- 3,000 שקלים בשנה אם בעלי הטלפונים ישתמשו בתבונה במכשירים הניידים שלהם.

אז איך עושים את הקסם הזה?

כדאי ליישם את מדריך המועצה לצרכנות: שדרגו לאחור - אם אינכם זקוקים לשירותי האינטרנט במכשיר הנייד, בחרו מכשיר פחות מתקדם מדור 3. שירותי אינטרנט בסלולרי בחודש עולים בממוצע כ-23 שקלים. אם תוותרו תחסכו יותר מ-270 שקלים בשנה למכשיר.

בחרו בחבילה הנכונה - התאימו את חבילת דקות השיחה למספר הדקות שאתם משוחחים כל חודש.

סמסו בחוכמה - התאימו את חבילת הודעות הטקסט למספר ההודעות שאתם שולחים כל חודש.

אל תזניחו את הטלפון הקווי הישן והטוב - למספר נייח כדאי להתקשר מטלפון נייח.

בקשו SMS - השאירו הודעה בתא הדואר הקולי ובה בקשה לשלוח לכם הודעות טקסט בלבד, ולהשאיר הודעות קוליות רק במצב חירום. כך תחסכו את התשלום על שמיעת הודעות מוקלטות. שמיעת הודעות קוליות עולה כמו שיחה רגילה. שמיעה של 30 הודעות בחודש עולה כתשעה שקלים שאפשר לחסוך בכל חודש.

היפרדו מהחברות הגדולות - כדאי לבחון רכישת מכשיר סלולר באמצעות משווקים עצמאיים. מתברר כי לעיתים ניתן לחסוך כך עד 45% ברכישת מכשיר סלולרי.

התאגדו - עסקה דרך מקום העבודה, משפחה או מועדון כלשהו מוזילה עלויות. לחברות מסוימות יש מבצעים גם לבני משפחתו של העובד. במקרים רבים ניתן לחסוך כך בין 10% ל-30% מהעלויות.

האייפון החדש עושה עלייה לישראל