יותר חם מחם: חברת החשמל מבצעת הפסקות יזומות

חברת החשמל לא מצליחה לעמוד בעומסי החשמל באחד הימים הכי חמים של השנה. רוצים לעזור? דחו את השימוש במכשירים זוללי האנרגיה לשעות הערב וכוונו את המזגן ל-25 מעלות

דווקא כשחם – אין מזגן: חברת החשמל לא עומדת היום בביקושי החשמל בשל השרב הכבד, והיא נאלצת לבצע הפסקות חשמל יזומות על מנת לענות על הביקושים לחשמל.

יום בלבד לאחר שהתברר כי חלק מתחנות הכוח בתוכנית החירום שנועדו לתת מענה לשיאי הביקוש בקיץ לא יהיו מוכנות בזמן, חברת החשמל נתפסה עם המכנסיים למטה.

החברה ביצעה היום השלת עומס (הפסקה יזומה) של כ-200 מגה-וואט בעקבות תקלה שאירעה בשתי יחידות הייצור בתחנת הכוח בחיפה. בעקבות התקלה כושר הייצור של החברה הזמין של החברה עומד על כ-7,600 מגה-וואט, בעוד הביקושים היו גבוהים מכך וצפויים לעבור את ה-8,000 מגה-וואט בעקבות השרב.

מפעילים את הטורבינות

שיא הביקוש צפוי בשעות אחר הצהריים, ואם חברת החשמל לא תצליח להתגבר על התקלות קיים חשש שהשיבושים באספקה יחריפו. לגלובס נודע עוד כי עקב התקלות, חברת החשמל מנסה להפעיל את טורבינות הגז הסילוניות בקיסריה וחדרה בניסיון לתגבר את כושר הייצור.

בנוסף, הפחיתה החברה את תדר אספקת החשמל בניסיון להגדיל את הרזרבה. הפחתת התדר היא אמצעי מקובל, אך היא עשויה גם לגרום לנזקים למכשירי חשמל בגין שינויים בלתי במתח.

בעקבות התקלות בתחנות הכוח, חברת החשמל הכריזה על מצב כוננות גבוה ומבקשת מהציבור להסיט את השימוש במכשירים בעלי צריכת חשמל גבוהה לשעות אחר הצהריים המאוחרות. הכוונה למכשירי החשמל כמו מדיח כלים מכונות כביסה תנורי אפייה כיריים חשמליים דוד חשמל שואב אבק. את המזגן יש לכוון לטמפרטורה של 25 מעלות.