מתחתנים בקרוב? כך תימנעו ממפח נפש

שנייה אחרי שהיא הסכימה ורגע לפני שאתם סוגרים אולם, ליקטנו עבורכם כמה עצות שיעזרו לכם לוודא שהאירוע החשוב בחייכם יעבור ללא תקלות. איך בודקים שלאולם יש אישורים? ואיך לוודא שלא תשלמו הון על ביטול או על "אקסטרות"? כל הפרטים בכתבה שלפניכם

בדרך לחופה? תיזהרו (חדשות 2)

הכרתם, התאהבתם והחלטתם שזהו זה: אתה הוצאת טבעת, את אמרת 'כן', ההורים פתחו שמפניות והתחילו לשבור תכניות חיסכון.

אבל רגע לפני שאתם סוגרים אולם ומתכננים את האירוע החלומי שלכם, כדאי לזכור: למעלה מ-100 אולמות וגני אירועים בישראל עומדים בסכנת סגירה מידית בשל חוסר באישורים מתאימים. אז איך תדאגו לכך שלא יסגרו לכם את החתונה רגע לפני, ושלא תשלמו הון עתק כי לא קראתם את האותיות הקטנות בחוזה? הנה כמה טיפים שיכולים לעזור ללא מעט כלות וחתנים.

לוודא שיש לאולם רישיון עסק והיתר בנייה

משרד הפנים ממליץ לבדוק עם בעלי גן האירועים כי הם מחזיקים בכל האישורים הנדרשים, ועדיין - אם ישנו חשש, ניתן לפנות למשרד הפנים או להתעדכן באתר המשרד, שם מתעדכנים בכל 15 בחודש שמות גני האירועים שלגביהם ישנה בעייתיות באישורים. 

עמית גופר, מנהל תחום פיקוח מחוזי במשרד הפנים מסביר כי "הבעיה היא אצל בעלי גני אירועים שעושים עוול. תמיד הם מתלוננים שהפתיעו אותם, אך למעשה ההליכים מתבצעים במשך שנים, אנחנו אף פעם לא נוחתים על בעלי גן אירועים".

גופר מסביר מה צריך לוודא כשרוצים לקבוע את אולם האירועים שלכם. "יש לוודא שני אישורים, רישיון עסק שזה בסמכותה של הרשות המקומית והיתר בנייה שהפעילות מתאימה למבנה ולשימוש - את זה נותנת הועדה המקומית לתכנון ובנייה של משרד הפנים", אומר גופר, ומוסיף כי "כשזוג הולך להתחתן, צריכים לחפש את התעודות האלה כמו שדתיים מחפשים תעודת כשרות".

להקדיש תשומת לב לקנסות על ביטול

"קודם כל חייבים לבדוק את כל הסעיפים בחוזה ההתקשרות עם אולם האירועים", מדגיש עובד אלכורת, מבעלי "אולם ברונו" בעזריאלי. "צריך להקדיש תשומת לב מיוחדת לסעיפי עלות דמי ביטול, את תנאי תשלום". כמו כן הוא ממליץ לבדוק האם המע"מ ודמי השירות כלולים בהצעה שקיבלתם, וכמובן לוודא שהמחיר שנדרשתם לשלם הינו בשקלים ולא בדולרים, כפי שמחייב החוק בישראל.

המלצות של חברים יכולות אמנם לחסוך זמן וכאב ראש, אבל על מנת למנוע אי נעימויות כדאי להיפגש באופן אישי עם הספקי ולבדוק את ניסיונם המקצועי.

אל תפחדו לערוך בוחן פתע

לפני סגירת ההסכם אל תשכחו לערוך סיור באולם על מנת לבדוק את מצב התחזוקה, התאורה והאבטחה. עדיף לערוך גם ביקור פתע ולא רק מלווה בנציג הבעלים.

אם אתם מעוניינים שכל האורחים שלכם ייצאו מחויכים מהאירוע, תדאגו לתפריט ילדים וגם אל תשכחו את חבריכם הצמחוניים. גם לגבי האלכוהול כדאי לקבל הבהרות מראש. בידקו האם מחיר המנה כולל גם בר משקאות חריפים והאם מדובר בשתייה מקומית או תוצרת חו"ל.

כמו כן אל תתביישו לדרוש כי ימונה לאירוע מנהל אשר ילווה את השמחה באופן צמוד מתחילתה ועד סופה. על מנת למנוע צפיפות ודוחק בררו לגבי מספר המלצרים בערב החשוב, והקפידו שהיחס בין מספר נותני השירות ובין השולחנות לא יצור פקקים ואורחים רעבים וכועסים.

עכשיו, רק שיהיה במזל.

פתיחת "עונת החתונות" - פרוייקט כתבות מיוחד:

אזהרה: רשימת האולמות שעומדים לפני סגירה

חתונות בזול: כיצד לחסוך בהוצאות חתונה?

 

"נשמח לראותכם בחופה, בבית החולים"

 

איך נשמע "אני אוהב אותך" בחלל?

 

"רצינו משהו שונה": חתונה למטיבי לכת

 

חתונה בכל מחיר: המקלט ששימש כחופה

 

רגע לפני שמתחתנים: איך חוגגים רווקות?