בגלל סלמונלה: מחסור בקורנפלקס על המדפים

צרכנים וקמעונאים הבחינו כי קיים מחסור על המדפים במוצרי "קורנפלקס של אלופים" ו"דליפקאן" של "יוניליוור-תלמה". הסיבה: חיידקים שהתגלו בכמה מהאריזות. במשך יומיים ניסו בחברה להסתיר את הזיהום, ורק בעקבות פניות כלי התקשורת, פרסמו אמש הודעה קצרה על התקלה. "כל המוצרים שנמצאים בשוק בטוחים לשימוש", אמרו בחברה

זיהום בקונפלקס (יח"צ)

בימים האחרונים נרשם מחסור באריזות "קורנפלקס אלופים" ו"דליפקאן" של חברת "יוניליוור-תלמה" לאחר שהתברר כי נמצא זיהום במוצרים. לתכנית חיסכון נודע כבר ביום שלישי כי המוצרים נלקחו לבדיקה אולם בחברה הכחישו אז כי קיימת בעיה עם המוצרים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

מוקדם יותר השבוע הועברו לידי מערכת תכנית חיסכון פניות מקמעונאים וצרכנים שדיווחו על מחסור שנוצר על המדפים במוצרים המדוברים. כשהועברה פנייה לחברה בכדי לברר מה גרם למחסור, ב"יוניליוור" טענו כי אין כלל בעיה.

אלא שבבדיקה שקיימנו מאוחר יותר התברר כי בחברה גילו כי קיים זיהום במוצרים. ב"יונילוור" לקחו עשרות אלפי יחידות של המוצרים לבדיקה במפעל דגני הבוקר, בעוד שעצם קיומה הוסתר מעיני הציבור.

אתמול הגיעו תוצאות הבדיקה, שארכה יומיים והתקיימה בין השאר בלחץ משרד הבריאות. מהתוצאות התברר כי במוצרים נמצא חיידק הסלמונלה. רק לאחר פניות כלי התקשורת ופרסום הדבר ב"דה מרקר"- פרסמה החברה הודעה קצרה בנושא.

ב"יוניליוור-תלמה" ציינו כי מדובר ביחידות מוצר שהתגלתה בהן בעיה כבר בתהליך הייצור ולא הגיעו למדפים. יחד עם זאת, צרכנים רבים הביעו חשש כי רכשו מוצר מזוהם. "אני לא לוקח סיכון", אמר נ', הורה מודאג לתכנית חיסכון. "אני זורק את האריזות שיש אצלי בבית לפח. מי מבטיח לי שהחיידקים לא הגיעו גם לאריזות הישנות יותר?".

מ"יוניליוור-תלמה" נמסר בתגובה: "בעקבות פניות שקיבלנו מהתקשורת ומאחר ונוצרה אי בהירות, ברצוננו להבהיר כי במסגרת בקרת האיכות העצמית של החברה נמצא זיהום משני באחד מקווי היצור במפעל הדגנים שגרם לאי עמידה של מספר לא גדול של מוצרים בדרישות המיקרוביאליות המחמירות שלנו, ולכן החלטנו ביוזמתנו שלא לשווק את המוצרים הללו. חשוב לנו להדגיש כי כל מוצרי החברה שנמצאים בשוק בטוחים לחלוטין לשימוש".