מבחן הסלולר: איזה מכשיר מתקדם הכי טוב?

איזה מכשיר כדאי לכם לקנות? לקחנו את הדגמים המובילים בשוק, נעזרנו במומחים חיצוניים ובדקנו את כל מה שחשוב בטלפון נייד: המסך, המצלמה, הביצועים וכמובן אורך חיי הסוללה. מי הגיע למקום הראשון ומי אכזב? רק נרמוז שלא תמיד המותג הנמכר ביותר הוא גם הטוב ביותר

אייפון S6, סמסונג גלקסי 7, One Plus 3, Huawei P9 ,LG G5 ,HTC 10 - אלו דגמי הפריומיום במכשירים הסלולריים לשנת 2016, המצוידים בטכנולוגיה הכי מתקדמת וגם במחירים לא ממש נמוכים. אבל רגע לפני שתוציאו אלפי שקלים על המכשיר החדש שלכם, ערכנו את מבחן הסמרטפונים הגדול.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לצורך השוואה בין המכשירים הוגדרו חמישה פרמטרים שיסייעו לבחון את ההבדלים: איכות הסאונד, עיצוב, מצלמה, איכות הביצועים וחיי הסוללה. בבדיקת איכות הסאונד כל המכשירים לא הבריקו במיוחד, אבל אם צריך להצביע על מכשיר אחד שהעפיל על שאר המכשירים מבחינת הרמקול שמשמש כספיקר וגם כנגן מוזיקה, יהיה זה ה-LG G5.

ממבחן הסאונד למבחן העיצוב - כלומר עד כמה המכשיר נוח לשימוש והפעלה. "חשוב לנו לדעת: משקל, עובי, גודל, יחס המסך למכשיר, והיכן ממוקמים הכפתורים", מסביר שלומי עמיצור, מנהל תוכן ZAP השוואת מחירים. במבחן הנוכחי מי שקיבל את הציון הגבוה ביותר הוא מכשיר ה-One Plus 3, בזכות המבנה הנוח לכף היד.

(חדשות 2)

אחת הבדיקות החשובות ביותר במכשיר סלולרי חדש היא רמת הביצועים ומהירות התגובה לפעולות שאנו מבקשים. 10 HTC תפס את המקום השני בעוד ה-One Plus 3 זכה במקום הראשון.

ואיך אפשר בלי מבחן המצלמה שכבר מזמן החליפה את המצלמות החיצוניות, הנפרדות. "בדרך כלל, המצלמה הקדמית היא ברזולוציה יותר נמוכה, ובדרך כלל גם אין פלאש. זה נותן תוצאות שונות אבל לא רעות בכלל", אומר שחר שושן, עורך אתר wisebuy מקבוצת זאפ. בדיקת איכות התמונה נעשתה גם במכשיר הסלולרי וגם במחשב ובסופה גם בקטגוריה זו זכה מכשיר ה-One Plus 3.

למישהו יש מטען?

לא מעט משתמשים יבחרו את המכשיר הבא שלהם בהתאם לחיי הסוללה שלו. "לקחנו כל מכשיר והשתמשנו בו לשבוע-שבועיים כמכשיר אישי שלנו ובדקנו בעצם באיזה שלב ביום הסוללה תדרוש מטען", הסביר עמיצור. "רוב המכשירים הנבחנים הציגו זמן סוללה דומה - יום אחד". מי שהגיע למקום האחרון הוא ה-אייפון S6 בעוד ה-LG G5 הוכיח חיי סוללה ארוכים משאר המכשירים - כמעט יום וחצי.

בחישוב כולל, הסמרטפון שקיבל את הציון הנמוך ביותר הוא ה-Huawei P9, אחריו 10 HTC ואייפון S6. במקום השני ניצב מכשיר הדגל של חברת סמסונג ה-S7 . את המקום הראשון חולקים One Plus 3 ו-LG G5 - שני מכשירים זולים יחסית שעלותם כ-2,300 שקלים, מה שמוכיח שלא כל מה שיקר הוא בהכרח הטוב ביותר.