בקרוב: דיוטי פרי בלי לצאת מהארץ

פרסום ראשון: שדה התעופה החדש של אילת אמור להיפתח כבר בשנה הבאה והוא צפוי להביא עמו הטבה שאולי לא חשבנו עליה, והיא בהחלט בשורה משמחת. בשדה החדש ייפתח גם דיוטי פרי שיציע סחורה במחירים משתלמים, בלי הצורך לטוס לחו"ל

הדיוטי פרי בנתב"ג, ארכיון (פלאש 90)

פרסום ראשון: בפסח הבא ייפתח ליד אילת שדה התעופה רמון, שיחליף את שדה התעופה הקיים בעיר. בימים האחרונים סיכם שר התחבורה ישראל כץ עם רשות המסים שלראשונה בישראל יהיה גם בשדה הזה דיוטי פרי, גם למי שלא טס לחו"ל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

משמעות הסיכום היא שגם הטסים לאילת יוכלו ליהנות מאותם מחירים שאנחנו מכירים מנתב"ג. הרכב החנויות יהיה דומה - סיגריות, אלכוהול, בגדים ואוכל - הכל עם פטור ממסים ומכסים, בנוסף לפטור ממע"מ שחל כבר עכשיו על הקניות באילת.

כך זה ייראה גם באילת? (פלאש 90)


על פי ההסכמות בין שר התחבורה ורשות המסים, ההחלטה הזו לא תדרוש שינוי חקיקה וניתן יהיה להוציאה לפועל מידית עם פתיחת השדה. המטרה היא לעודד את התיירות לאילת שנמצאת במגמת ירידה בשנים האחרונות.

"זו פעם ראשונה שזה קורה בישראל כשהמטרה לחזק את העיר אילת ולגרום לישראלים להעדיף אותה על פני חו"ל", הסביר שר התחבורה ישראל כץ. "אני משוכנע שהרבה מאוד ישראלים יעדיפו כן לטוס לאילת, אנחנו נותנים להם מהלך מאוד אטרקטיבי".