האוצר: ירידה במספר עסקאות הנדל"ן

בינואר האחרון נרשמה ירידה של 11% במספר עסקאות הרכישה של נדל"ן למגורים. עיקר הירידה באזור רחובות. עם זאת, מנתונים ראשוניים עולה כי חל גידול משמעותי במספר העסקאות בחודש מרס, בהשוואה לפברואר

ארכיון (רויטרס)

הכלכלן הראשי של משרד האוצר פרסם היום (שלישי) כי בחודשים ינואר-פברואר בשנת 2016 נבלמה העלייה במספר עסקאות הנדל"ן למגורים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מהנתונים עולה כי בחודש ינואר נרשמה ירידה של 11% במספר עסקאות הנדל"ן למגורים, בעוד בפברואר נרשמה התייצבות במספר העסקאות. עיקר הירידה במספר העסקאות נרשמה באזור רחובות, שם נמכרו עשרות יחידות דיור במסגרת "מחיר למשתכן" במתכונת הישנה שלו.

באזור רחובות נרשמה ירידה של 26% במספר עסקאות הנדל"ן בחודש ינואר, ביחס למספר העסקאות בחודש דצמבר 2015. בחודש פברואר השנה נרשמה ירידה של 6%.

במספר העסקאות של דירות מיד שנייה נרשמה ירידה של 10% בחודש ינואר ועלייה של 3% בחודש פברואר. מנתוני משרד האוצר עולה כי עיקר העלייה הייתה באזור חיפה, שם בוצעו בעיקר עסקאות של משקיעי נדל"ן.

הדוח מצביע על ירידה חדה ברכישות הנדל"ן להשקעה באזור המרכז. בחודשיים הראשונים של 2016 בוצעו באזור זה רק 480 רכישות של דירות להשקעה - אחת הרמות הנמוכות בעשור האחרון. לשם השוואה, בחודש יוני 2015 לבדו נרשמו כמעט 1,400 עסקאות של רכישת נדל"ן להשקעה באזור המרכז.

נתונים ראשוניים לחודש מרס מצביעים על גידול משמעותי במספר העסקאות בהשוואה לפברואר ורמה דומה של עסקאות בהשוואה למרס אשתקד. משקל המשקיעים עומד על 20%.