כך תגלו אם טסתם במחיר מופקע

חברת "אדובי" פיתחה נוסחה חדשה שתסייע לצרכנים לגלות אם מחירו של כרטיס הטיסה שהוצע להם בידי חברות התעופה וסוכנויות הנסיעות - אכן משתלם. הנוסחה אינה מספקת את המחיר הנמוך ביותר בנקודת זמן מסוימת, אך היא מאפשרת לצרכן להבין היכן עומדת ההצעה שקיבל ביחס למקובל בשוק

(ארכיון) (חדשות 2)

כך תנצחו את חברות התעופה: חברת התכנה "אדובי" (Adobe) החליטה לשים קץ לתהיות בנוגע לכדאיותם של מחירי חברות התעופה, ופיתחה נוסחה שתסייע לצרכנים להבין אם כרטיסי הטיסה מוצעים במחיר מופקע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אדובי החליטה לשים קץ למחשבות בנוגע להוגנות העסקאות העוברות במוחו של כל צרכן, וביצעה מחקר מעמיק בנוגע לפעילותן של חברות התעופה והטיסות. היא ניתחה מיליארדי עסקאות שבוצעו בשבע חברות תעופה גדולות בין השנים 2014 ל-2016 ופיתחה נוסחה פשוטה שמגלה אם מחירו של כרטיס הטיסה שנרכש משתלם.

על פי הנוסחה שהציעה החברה, יש להכפיל את מרחק הטיסה במיילים ב-0.08, ולהוסיף לסכום 200 דולר. לדוגמה, מרחק הטיסה בין ישראל לניו-יורק הוא כ-5,700 מייל. את המספר הזה יש להכפיל ב-0.08 ולהוסיף 200 דולר. לכן, על-פי הנוסחה, כרטיס טיסה מישראל לניו-יורק, שעלותו 656 דולר, נחשב להוגן לטענת החברה.

חשוב להדגיש כי הנוסחה של אדובי אינה מספקת את המחיר הנמוך ביותר שקיים לכרטיס טיסה בזמן מסוים. הנוסחה מאפשרת לצרכן לדעת אך ורק אם המחיר שהוצע לכם על-ידי סוכנות הנסיעות או חברת התעופה הוא גבוה או נמוך באופן יחסי למקובל בשוק.

להסבר המלא על הנוסחה