משרד האוצר: להקל על גולן טלקום

גולן טלקום עשויה להיסגר - דבר לו ערוכים במשרד התקשורת, אולם מקווים לפעול בדרך אחרת: קידום "הסכם שיתוף", שיאפשר לרשת הסלולר לפעול על תשתיות של רשתות קיימות. "עלינו לפעול מיידית, לטובת האינטרס הציבורי", טוען ראש אגף התקציבים במכתב למנכ"ל משרד התקשורת

הממונה על ההגבלים העסקיים הודיע היום (שלישי) רשמית שלא יאפשר לסלקום לרכוש את גולן טלקום, וכעת נשאלת השאלה: מה יעשו כמיליון לקוחות החברה?

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כרגע ישנן שתי אפשרויות מובילות. הראשונה היא שהחברה תפסיק את פעילותה כבר בחודשים הקרובים. במשרד התקשורת כבר ערוכים לאפשרות הזו, עם מספר תוכניות מגירה לגבי הצעדים הטכניים שיש לנקוט כדי להתמודד עם ההשלכות של המהלך הזה.

עם זאת, קיימת גם אפשרות נוספת: מתן הקלות לחברה דרך "הסכם שיתוף", שיאפשר לה להמשיך ולעשות שימוש בתשתיות ובאנטנות של חברות סלולר אחרות וכך להמשיך ולפעול. "עלינו לפעול מיד לאפשר לחברות הגעה להסכם שיתוף", מפציר ראש אגף התקציבים במשרד האוצר במכתב למנכ"ל משרד התקשורת, "זה הייתה ועודנה החלופה העדיפה לטובת האינטרס הציבורי וקידום התחרות בשוק".

מנגד, במשרד התקשורת מתלהבים הרבה פחות מההצעה. "לא מגיע למיכאל גולן הפרס הזה", אומר מנכ"ל המשרד בתגובה, "הוא הפר את תנאי הרישיון. הצעת האוצר היא ישראבלוף, כנראה שהם לא מבינים את החומר".