בשישי: מחיר הדלק יזנק ב-30 אגורות

זינוק בעלייה: מחירו של ליטר בנזין יעמוד על 5.84 שקלים עם תחילת חודש אפריל. מדובר בעלייה ראשונה לאחר מספר חודשים של ירידות. האם צפויה עלייה נוספת בקרוב? וכמה יעלה התדלוק באילת?

ארכיון (חדשות 2)

אחרי חודשים של שפל - הדלק חוזר לזנק: ביום שישי מחירו של ליטר דלק (95 אוקטן) יעמוד על 5.84 שקלים לליטר - כך נקבע רשמית היום (רביעי). מדובר בעליית מחירים ראשונה לאחר שמחיר הדלק היה בצניחה. הרקע לזינוק: שינוי בשער הנפט וגם היחלשות הדולר מול השקל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

משרד האנרגיה הודיע כי בלילה שבין יום חמישי לשישי מחירי הדלק יעלו בכ-5.4%: תוספת בעד שירות מלא תעמוד על 19 אגורות לליטר (כולל מע"מ), ללא שינוי מחודש קודם. המחיר המרבי לליטר בנזין 95 אוקטן נטול עופרת לצרכן בתחנה בשירות עצמי באילת (ללא מע"מ) לא יעלה על 4.99 שקלים לליטר - עלייה של 25 אגורות מהחודש הקודם (עלייה של 5.27%).

תוספת בעד שירות מלא (ללא מע"מ) תעמוד על 16 אגורות לליטר, ללא שינוי מחודש קודם. בשבועות האחרונים מחירי הנפט זינקו בעשרות אחוזים והעפילו לרמה של כ-40 דולר לחבית, על רקע האפשרות ש-15 יצואניות נפט יגבשו הסכם הנוגע להקפאת תפוקת הנפט.

מחירי הנפט בעלייה (רויטרס)

בתחילת חודש מרס ירדו מחירי הדלק ב-19 אגורות. ירידת המחירים החדה אז נומקה בצלילת מחירי הנפט ברחבי העולם - שמאז תוקנה. למרות השינוי, ירידות המחירים החדות בעולם לא באות לידי ביטוי במחיר בישראל, זאת בשל קיזוז לאור המיסוי הגבוה שמטילה ישראל על הדלק.

על פי מחקרים בינלאומיים, ישראל נמצאת - עוד לפני עליית המחירים - במקום החמישי בעולם ביוקר הדלק. מחיר הבנזין בישראל מושפע באופן ישיר ממחיר הנפט שידע לאחרונה תנודתיות רבה. מחיר חבית נפט זינק בחודש פברואר ב-6% לאור הודעתן של רוסיה וערב הסעודית כי ישקלו להוריד את התפוקה, אך צנח חזרה כשהתברר כי המדינות מתכוונות להשאיר את ההפקה על רמתה הנוכחית ולא לקצץ אותה. עירק ואירן מצידן הודיעו כי הן תומכות במהלך של רוסיה וערב הסעודית שלא לקצץ את התפוקה.