אחרי התקלה: איך "פלאפון" תפצה?

חברת "פלאפון" הציגה היום את הפיצוי ללקוחות החברה שחוו שיבושים בשבוע שעבר, ויוכלו כעת לבחור מבין 3 הטבות שמציעה החברה. עם זאת, במועצה לצרכנות מעבירים ביקורת: "שלושת סוגי הפיצויים שמציעה פלאפון אינם שירותים שמשרתים בהכרח את כלל הצרכנים"

אחרי התקלה - זמן הפיצויים (פלאש 90)

בעקבות התקלה הנרחבת בשירותי "פלאפון" בשבוע שעבר, חשפה היום (ראשון) החברה שלושה מסלולי פיצויים מהם יוכלו הלקוחות לבחור דרך אתר החברה: הראשון הינו הרחבה של חבילת הגלישה בישראל ב-20 ג'יגה נוספים למשך חודש; השני הינו חבילת מוזיקה וטלוויזיה, שתאפשר ללקוחות ליהנות מגישה ליותר ממיליון שירים וכן לאפליקציית הטלוויזיה של החברה למשך חצי שנה; והשלישי הוא 500 דקות שיחה מישראל לחו"ל עד ה-30 באפריל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנו מודים ללקוחותינו על הסבלנות ועל האמון הרב שניתן לנו. החלטנו להציע לכלל לקוחות החברה הטבה לבחירתם, כהוקרה על אורך הרוח שגילו בימים האחרונים", אמר מנכ"ל פלאפון רן גוראון, "אני מודה גם לעובדי החברה, אשר עבדו סביב השעון מאז פרוץ השריפה ביום שני, על מנת לספק מענה מיטבי ללקוחותינו".

עם זאת, במועצה לצרכנות העבירו ביקורת על המהלך. "הפיצוי לצרכנים צריך להיות באותו ממשק עצמו שבו נפגע כל צרכן וצרכן, משום שאחרת אין בפיצוי כדי לפצות את הצרכן הספציפי על הנזק ועוגמת הנפש שנגרמו לו", הסביר מנכ"ל המועצה, אהוד פלג.

"שלושת סוגי הפיצויים שמציעה פלאפון אינם שירותים שמשרתים בהכרח את כלל הצרכנים ולפיכך לא יהיה זה עבורם בחזקת פיצוי", המשיך פלג, "ראוי היה שפלאפון תבחר לפצות את לקוחותיה בדרך שבאמת תאפשר פיצוי אמיתי ללקוח ולא שירות שהוא מיותר עבורו".

התקלה שפרצה ביום שני שעבר נגרמה עקב קצר חשמלי, ששרף את חדר החשמל במתג מרכזי של החברה בפתח תקוה. התקלה שיבשה את השיחות ואת הגלישה ללקוחות לא מעטים. אף שעיקר התקלה טופל כבר באותו היום, עדיין היו לקוחות שגם לאחר יומיים סבלו מקשיי תקשורת עקב הצורך בהשלמת העבודות.