אלפי לקוחות "פלאפון" עדיין חווים שיבושים

מאז אתמול בשעה 07:00 בבוקר, עת פרצה השריפה במטה החברה - רבים מלקוחות החברה עדיין סובלים מתקלות ולא יכולים להוציא שיחות או לגלוש ברשת האינטרנט. ב"פלאפון" כבר מצביעים על ירידה חדה בהיקף הסובלים מהשיבושים, ובמהלך הלילה יבוצעו עבודות נוספות למציאת פתרון

עדיין מנותקים: מאז התקלה ברשת "פלאפון" שהחלה אתמול (שני) בשעה 07:00 בבוקר, לאחר ששריפה פרצה בארון החשמל במטה החברה בפתח תקווה - לקוחות רבים של החברה עדיין סובלים מתקלות. הבוקר, יממה לאחר שהחלו התקלות - אלפי לקוחות של החברה הבחינו כי הם עדיין לא יכולים להוציא שיחות וכי הם סובלים משיבושים ברשת האינטרנט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשיחות עם נציגי החברה שקיימנו היום, הם לא יודעים להעריך מתי התקלה תסתיים - ובחברת פלאפון סירבו לאפשר לצוותי תקשורת לצלם את המתרחש במוקדי השירות של החברה, לשם הגיעו לקוחות רבים שדרשו כי התקלות ייפתרו.

חדשות 2: "אני לא מבינה מתי תסתיים התקלה, זה כבר מאתמול"
נציג פלאפון: "התקלה מסתיימת עד סוף היום לפי מה שעדכנו אותנו עכשיו"
חדשות 2: "מה זה עד סוף היום?"
נציג פלאפון: "זה אמור להסתיים עד השעה 7 בערב"
חדשות 2: "אבל גם אתמול אמרתם שזה יסתיים עד סוף היום"
נציג פלאפון: "אחרי שהתקלה תסתיים לגמרי, ייצא פיצוי מסודר לכל הלקוחות"

"אני לא יודעת להגיד לך איפה זה עומד, אני לא טכנאית שאני יכולה להגיד לך", מסרה נציגה אחרת בשיחה נוספת. "רוב המנויים כבר הכל בסדר וזה עובד כמו שצריך, גם לי יש עדיין בעיה באינטרנט ומטפלים בזה", מסרה נציגה נוספת, בשיחה שלישית.

בחברה הודיעו כי הם פועלים לפתור את כל התקלות בהקדם - וכי כבר כעת, יש פחות ניתוקים ושיבושים. עוד נמסר מהחברה כי הם מקווים שבשעות הלילה, אחרי עבודות נוספות שיבצעו המהנדסים מטעמה, המצב ישתפר. על פיצוי עדיין לא מדברים בשלב הזה, אלא ממתינים שיצליחו לטפל בתקלה בכללותה - ולאחר מכן ידונו בסוג הפיצוי שיינתן ללקוחות.