"ברור שתקלה כזאת מחייבת פיצוי"

שעות ארוכות לאחר שתקלה שיבשה את התקשורת לכ-2.5 מיליון משתמשים, מסר מנכ"ל חברת פלאפון הצהרה והתנצל בפני הלקוחות. "כל המשאבים מושקעים לסיים את התקלה", הבהיר, אך ציין כי התיקון עשוי להימשך עוד כיממה

מנכ"ל חברת פלאפון מבטיח פיצוי למיליוני הלקוחות על התקלה הגדולה שאירעה היום (שני) בחברה. במסיבת עיתונאים שכינס אחר הצהריים, התנצל רן גוראון בפני הלקוחות ואמר כי "ברור שתקלה בהיקף הזה מחייבת פיצוי, נטפל בנושא הזה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עם זאת, בשלב זה לא ברור מה יהיה הפיצוי ומתי הוא יינתן ללקוחות החברה. "כרגע כל המשאבים של הנהלת החברה מושקעים על מנת להביא את התקלה לסיומה", אמר גוראון. הוא אף ציין כי הנהלת החברה לא עוסקת כרגע גם באומדן הנזקים הכלכליים של התקלה.

"התקלה החלה בשעות הבוקר המוקדמות, סביב 7:20", שיחזר מנכ"ל החברה. "התקלה נגרמה בעקבות קצר שקרה באחד משני המתקנים שלנו. התקלה קרתה בפתח תקווה ואין לנו הערכה שמדובר בפעולת איבה כלשהי. זו תקלת חשמל".

"התקלה מחייבת פיצוי". גוראון, היום (חדשות 2)

" הפעלנו נוהל DRP שמיועד להתאוששות במקרה אסון, והתחלנו להעביר את הלקוחות לקבל שירות מהמתקן השני שלנו, ברמלה", הוסיף גוראון. "העברת הלקוחות נמשכה זמן קצר יחסית במונחים של טיפול ברשת, ותוך כ-4 שעות הלקוחות עברו לקבל שירות ממתקן רמלה".

"אנחנו מצפים לסיים את הטיפול בתקלה ב-24 השעות הקרובות, אבל חשוב לציין שזה לא אירוע שהסתיים", הבהיר מנכ"ל פלאפון. עם זאת, הוא ציין כי "משעות הצהריים יותר ויותר לקוחות חזרו לשירות מלא".

"כשהתקלה הייתה בעיצומה יותר מחצי מהלקוחות חוו קושי בהוצאת סמסים, שיחות ובגלישה באינטרנט", אמר גוראון. "אני רוצה להתנצל בפניהם ולהגיד שנעשה כל מה שניתן כדי להחזיר את הרשת לתפקוד מלא".