החל מהיום: ביטוח החובה יוזל בכ-40%

תעריפי ביטוח החובה עבור אלו שחברות הביטוח הפרטיות מסרבות לבטח יוזל משמעותית. הרפורמה המתוכננת אמורה בין היתר לשפר את התחרות בענף ולהתאים את הסיכון למחיר הביטוח

ארכיון

בשורה לנהגים: החל מהיום (שלישי) יעודכנו תעריפי ביטוח החובה בפול לרכבים פרטיים ויוזלו ב-40%. מדובר בשינוי שישפיע על כ-850 אלף מבוטחים בעלי כלי רכב פרטיים (כמחצית מכלל בעלי הרכב הפרטיים), בעיקר נהגים צעירים ובעלי כלי רכב עם מערכות בטיחות מצילות חיים.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - כנסו לחדשות 2 בפייסבוק

ה"פול" הוא תאגיד בבעלות משותפת של חברות הביטוח, שאת תעריפיו קובע הפיקוח על הביטוח. כיום מחירי הביטוח בפול הם הגבוהים ביותר בשוק עבור ביטוח החובה לרכב פרטי, והם גבוהים בעשרות רבות של אחוזים ביחס למחירים שגובות חברות הביטוח המסחריות. לפיכך כיום הפול אינו שחקן בשוק, אלא אם כן מדובר בלקוחות שחברות הביטוח אינן מעוניינות לבטח.

בהתחשב בטיבו של הפול, שהפסדיו ממומנים על ידי חברות הביטוח הרגילות, אם האוצר טועה בדרגות החופש שהוא נותן לתאגיד הזה כדי להיטיב עם כמה קבוצות אוכלוסייה, מי שיממן את המהלך הנוכחי הוא כלל ציבור המבוטחים בחברות הביטוח.

הרפורמה בביטוח בפול, שתיכנס לתוקף בהדרגה החל מהשנה הזו, תכלול צעדים שנועדו להגביר את התחרות בענף. על פי התכנית, השינוי יצמצם את הסבסוד בין מבוטחים, ויתאים את הסיכון למחיר הביטוח.

שר האוצר משה כחלון בירך על אישור הרפורמה. "הוזלת התעריפים היא נדבך נוסף במאמצי משרד האוצר להוזלת יוקר המחיה", אמר. "אני שמח שהצלחנו לטפל במחירים בשוק הביטוח שהעיקו על הנהגים, ולפעול לשיפור התחרות בענף. נמשיך לקדם מהלכים בכדי להוזיל את עלויות הביטוח".