מחיר הדלק צנח בחצות ב-19 אגורות

מחירו של ליטר בנזין יעמוד על 5.54 שקלים לליטר, זאת בעקבות הירידה במחירי הנפט בעולם. למרות הירידה, ישראל עדיין נמצאת במקום ה-5 בעולם ביוקר הנפט

(רויטרס)

מרס מגיע - ואיתו ירידה משמעותית במחיר שתשלמו במשאבה: מחירי הדלק ירדו הלילה (בין שני לשלישי) ב-19 אגורות. הרקע לירידת המחירים החדה: הצלילה במחירי הנפט ברחבי העולם. למרות השינוי, ירידות המחירים החדות בעולם לא באות לידי ביטוי במחיר בישראל, זאת בשל קיזוז לאור המיסוי הגבוה שמטילה ישראל על הדלק.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - כנסו לחדשות 2 בפייסבוק

ישראל נמצאת היום במקום החמישי בעולם ביוקר הדלק. מחיר ליטר בנזין אוקטן 95 יעמוד בחודש מרס על 5.54 שקלים לליטר: מדובר בירידה של 3.32% לעומת החודש הקודם. תוספת בעד שירות מלא תעמוד על 19 אגורות לליטר, ללא שינוי מהחודש הקודם.

המחיר המרבי לליטר בנזין 95 אוקטן נטול עופרת לצרכן בתחנה בשירות עצמי באילת (ללא מע"מ) לא יעלה על 4.74 שקלים לליטר, ירידה של 16 אגורות מהחודש הקודם. תוספת בעד שירות מלא (ללא מע"מ) תעמוד על 16 אגורות לליטר, גם כן ללא שינוי מחודש קודם.

מחיר הבנזין בישראל מושפע באופן ישיר ממחיר הנפט שידע החודש תנודתיות רבה. מחיר חבית נפט זינק ב-6% לאור הודעתן של רוסיה וערב הסעודית כי ישקלו להוריד את התפוקה, אך צנח חזרה כשהתברר כי המדינות מתכוונות להשאיר את ההפקה על רמתה הנוכחית ולא לקצץ אותה. עירק ואירן מצידן הודיעו כי הן תומכות במהלך של רוסיה וערב הסעודית שלא לקצץ את התפוקה.