החברות יחויבו לפרסם מבצעים חדשים

"הוט" ו"יס" יאלצו לפרסם את פרטי ההטבות באתרי האינטרנט בטרם ישווקו לציבור הרחב. "בעת הזו ונוכח הקשיים הבלתי צפויים שעוררו הוראות ההקפאה, אכן יש מקום להסרתן", הסבירו במועצה, אך הבהירו: "החברות התחייבו שלא לבקש להעלות את המחירים"

ההקפאה בוטלה

לפני כחודש וחצי הורתה מועצת הכבלים והלוויין לחברות הוט ויס להקפיא העלאות מחירים עבור שירותיהן ולעצור פרסומים אודות מבצעים חדשים שהן מציעות. היום (שני) הודיעה המועצה כי היא חוזרת בה מההוראה, זאת בשל "הנזק הכלכלי שנגרם לחברות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בחודש דצמבר יצאה המועצה בהחלטת שימוע, המזמינה את הציבור ואת חברות הוט ויס להתייחס לכוונה לקבוע מדיניות מקיפה לתעריפים בשוק הטלוויזיה הרב-ערוצית, שתמנע את הפגיעה בתחרות, לא תאפשר אפליה ותעשה צדק עם כלל לקוחות החברות תוך מתן הזדמנות שווה ללקוחות ונקיטת שקיפות.

המועצה קבעה בהחלטת השימוע כי בתקופת הביניים עד לסיום השימועים וקבלת החלטות סופיות יוקפאו עליות המחירים בשוק וכן לא יתאפשר לחברות להציע נספחי מבצע חדשים. עם זאת, כעת יצאה הודעה חדשה, לפיה הקפאת המבצעים החדשים בוטלה, בעקבות טענותיהן של הוט ויס על פגיעה כלכלית כתוצאה מהמהלך. בנוסף, יוכלו החברות להגיש כל בקשה להעלאת מחיר במחירון או במבצע לאישור המועצה. במועצה מבהירים: "החברות התחייבו שלא לבקש להעלות את המחירים".

"המועצה עיינה בפניות הוט ויס ולאחר שקיימה דיון בעניין הגיעה המועצה לכלל מסקנה כי בעת הזו ונוכח הקשיים הבלתי צפויים שעוררו הוראות ההקפאה אכן יש מקום להסרתן ולאפשר לחברות הוט ויס לפעול על פי הוראות הדין הקיימות באשר להעלאת מחירים ולהצעת מבצעים חדשים, וזאת עד לגיבוש המדיניות נשוא החלטת השימוע", נכתב בהודעת מועצת הכבלים והלוויין.