צפו: בדרך מהמדפים לקופה המחירים עולים

הלקוח שערך קניות בסניף של שופרסל דיל הופתע לגלות בקופה שמחיר היוגורט עליו חויב היה גבוה יותר מזה שנרשם על התווית שלו. ואז זה קרה עם החומוס, ועם הגבינה הבולגרית, ועם השמן. שופרסל בתגובה: "מתנצלים על התקלה אשר נגרמה בתום לב"

כמה דקות של עיכוב בקופה יכולות, מתברר, להיות שוות כסף: א', שערך באחד מערבי השבוע קניות למשפחתו בסניף של שופרסל דיל בישפרו סנטר במודיעין גילה במקרה, אחד אחרי השני, שורה של מוצרים שהמחיר שעליהם חויב היה גבוה מהמחיר שהיה נקוב בתווית המחיר שלהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

זה התחיל בשלושה גביעי מעדן חלב, המשיך בקופסת חומוס, עבר דרך גבינה בולגרית ושמן קנולה – והסתיים בקרטוני חלב שהמחיר כלל לא היה מסומן עליהם.

וזו התמונה שהתגלתה בקופה:

בסך הכל מדובר בשישה מוצרים, ארבעה מהם שונים, שהגיעו לקופה עם תווית במחיר מסוים וחויבו תחילה בקופה בסכום גבוה יותר. רק לאחר שהלקוח הבחין במקרה בטעות בשני מוצרים ברצף, הוא החל לבדוק את סל הקניות כולו ביחד עם הקופאית. בסופו של דבר, באישור אחראית המשמרת, תוקנו המחירים והלקוח חויב בסכום הנכון. ארבעת קרטוני החלב שנרכשו לא היו מסומנים כלל.

"שופרסל מודה על הפנייה בנושא", נמסר בתגובה מהנהלת הרשת. "מבדיקה שנערכה בסניף עולה כי אכן הייתה טעות בתמחור, אולם עם גילוי התקלה חויב הלקוח כראוי. שופרסל מתנצלת על התקלה אשר נגרמה בתום לב".

הלקוחות שגילו הטעיות במחיר, תבעו - וניצחו