בקרוב: לא תחויבו על הזמנת כבאי

המשרד לביטחון פנים מקדם החלטה לפיה אזרח שיזמין את שירותי הכיבוי לא יחוייב בעמלה: מדובר בחיסכון של מאות ואף אלפי שקלים בכל קריאה, שמסתכמים בכ-20 מיליוני שקלים בשנה לשירותי הכבאות. ארדן נימק: "צריך להקל על אנשים שדיווחו על שריפה או שביתם עלה באש"

ארכיון (אריק אבולוף, כבאות והצלה ירושלים)

נקלעת לשריפה? דווח בלי חשש לתשלום: כיום, אזרח שעד לשריפה ומזעיק את שירותי הכבאות וההצלה, נאלץ לשלם אגרה בסך מאות ואף אלפי שקלים - גם אם הוא לא הבעלים של הנכס. היום הורה השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן, על ביטול תשלומי האזרחים עבור הזמנת שירותי כבאות והצלה - לדבריו, מדובר ב"שירות ציבורי חיוני שעל המדינה לספק לאזרחים ללא תשלום".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ארדן הוסיף ונימק: "עלינו להקל על אותם אנשים שביתם עלה באש או שדיווחו על שריפה - ולא להקשות עליהם עם תשלום נוסף עבור הזמנת שירותי הכיבוי". הוא הנחה את מנכ"ל המשרד רותם פלג ואת נציב הכבאות וההצלה, רב טפסר שחר איילון, לפעול לביטול התשלום עבור שירותי הכבאות וההצלה אשר הוזמנו על ידי אזרחים.

במשרד הדגישו כי ההנחייה תקל גם עם אזרחים שביתם נשרף ונגרם להם נזק כלכלי גדול - ואין באפשרותם לשלם את האגרה עבור שירות הכיבוי. התשלום לאזרח נע בין מאות לאלפי שקלים, ותלוי בשאלה כמה כבאיות הגיעו לזירה, מה מרחק הבית מתחנת הכיבוי ובכמה מים השתמשו כוחות הכיבוי.

מקדם החלטה "להקל על האזרחים". ארדון (יונתן סינדל / פלאש 90)

מדובר בהחלטה בעלת משמעות כלכלית לא מבוטלת: אובדן ההכנסות לרשות הכבאות וההצלה כתוצאה מביטול תשלומי האזרחים מוערך בכ-20 מיליון שקלים, וההחלטה דורשת אישור ממשרד האוצר ומוועדת הפנים והגנת הסביבה.