מה מסתתר בלחם ה"בריא" וה"טרי"?

האנשים שקונים חלה לשבת אולי סבורים כי ניתן לסמוך על הטריות של הלחם, אך המאפיות שומרות את הסודות שלהם ללחם שמריח טוב - ולמעשה מחזיק על המדף הרבה יותר זמן. המצלמה הנסתרת חושפת: כך מנסים "לעבוד" עלינו

טרי, ישר מהטאבון ועם ריח שאי אפשר לעמוד בפניו: כך רובנו נוהגים לחשוב על הלחם שמוכרים במאפיות. אך האמת אינה כה פשוטה: תחקיר "תכנית חיסכון" חושף כי מאחורי הטעם והריח מסתתרת תעשייה שלמה של חומרים משמרים, צבעי מאכל, מעכבי חימצון, ממתיקים, מתחלבים, מעבים וחומרי קרישה. לצד התעשייה הזאת קיימים אינטרסים כלכליים רבים שנסתרים מעיניו של הקונה, או כפי שמודה אופה ממרכז הארץ: "אם את ישרה לא תצליחי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מה באמת מסתתר בלחמים הללו? והאם כשאנחנו קונים "לחם בריא" הוא באמת כזה? גם האופים ברשתות הגדולות מודים ש"הכל יחסי" - כלומר התוויות לא באמת משקפות בהכרח את תהליך הייצור. כיצד הלחמים נשארים יפים, טעימים ופריכים וגם נשמרים הרבה זמן?

מתברר כי מדובר בתעשייה של ממש: לכל מוצר יש חומר משמר משלו. כאשר התעניינו בפתיחת מאפיה חדשה, גילינו כיצד התעשייה עובדת מאחורי הקלעים: משפרי אפייה נמצאים בכל מוצר שרוצים להאריך את זמן המדף שלו ולשוות לו מראה "משופר יותר". כל תוסף מסומן באות E. לא מדובר ברכיב מסוכן לבריאות, אך אנשי המקצוע ממליצים לצרוך אותו במינון נמוך, בעוד במאפיות שבדקנו בחרו להצניע את העובדה הזאת וטענו כי הם "לא יודעים" מה משפר את זמן המדף של המוצרים.

מה באמת יש בלחם? אילוסטרציה (חדשות 2)

באחד המקרים הציגו בפנינו עוגה שמחכה לקונה כבר חודשיים: מוצר שמחזיק חודשיים על המדף מכיל מן הסתם חומרים משמרים, וחובה לציין זאת על המוצר אך בחלק מהמאפיות בונים על התמימות של הצרכנים. גם בלחמים שמשווקים לנו "כבריאים" לא חוסכים בחומרים המשמרים.

הבעייה נובעת מכך שאין חובת סימון מוצרים שלא ארוזים, ועל כן כל מאפיה מוסיפה מה מה שנראה לה לנכון - למשל סודה קאוסטית - בעוד הצרכנים לא יודעים מה באמת נמצא בלחם. חשוב להבין כי כל החומרים מאושרים על ידי משרד הבריאות, אחרת היה נמנע מהיצרנים להכניס את המוצר ללחם בהיקפים הללו - אך נשאלת השאלה מדוע מסתירים זאת ממנו? ומה השיקולים הכלכליים מאחורי האפייה?

תגובות

טיב טעם: "אין אנו מכירים את פרטי המקרה אך מדובר בספק חיצוני ואין אנו אחראים למוצריו.  נבצע בדיקה ונוודא כי הספק פועל על פי הנדרש".

הספק החיצוני: "כל הלחמים המוצגים על השולחנות נאפים במקום, למכירה באותו היום ואין בהם חומרים משמרים. כל המוצרים הארוזים מצוידים בתווית שבה מצוינים כל המרכיבים והערכים התזונתיים ותאריך חיי מדף על פי חוק. לחם הבריאות מורכב ממספר רכיבים עם פן בריאותי. אין אנו מסתירים חומרים משמרים שאכן נמצאים בלחם".

מאפיית ברמן: "כל הלחמים הלא ארוזים שנמכרים במאפייה אינם מכילים חומרים משמרים, ולכן המוכר בחנות לא ציין כאלה. על כל המוצרים הארוזים שמיוצרים במאפיית ברמן מוצהרים כל הרכיבים".