מהיום: הוזלה במחירי התחבורה הציבורית

החל מהבוקר הוזלו מחירי הנסיעה בתחבורה הציבורית בכ-14%, על פי הפחתת התעריפים בגובה המע"מ. מחיר כרטיס רגיל לנסיעה בודדת בחברת "מטרודן" יעלה 3.80 שקלים. החל מחצות: מחירי הדלק ירדו ב-5 אגורות

הוזלה במחירים. ארכיון (יוסי זליגר / פלאש 90)

החל מהיום (שני) הוזלו תעריפי התחבורה הציבורית בכ-14% בכל רחבי הארץ. ההוזלה מגיעה בעקבות אישור הצעת החוק של השרים משה כחלון ואריה דרעי להפחתת התעריפים בגובה המע"מ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בחברת "מטרודן" עדכנו כי החל מהבוקר כרטיס נסיעה בודדת יעלה 3.80 שקלים, עלות כרטיס נסיעה לאזרח ותיק תעלה 1.90 שקלים ועלות כרטיס חופשי חודשי תעלה 149 שקלים. לאזרחים ותיקים עלות כרטיס חופשי חודשי תעלה 74.50 שקלים.

את ההוזלה בתעריפים בשווי שיעור מס הערך המוסף תסבסד המדינה בעלות שנתית של 650 מיליון שקלים, שיועברו למפעילי התחבורה הציבורית. בנוסף, במסגרת הצעת החוק נקבע כי יימנע שינוי עתידי בתעריפי התחבורה הציבורית כתוצאה משינויים במס ערך מוסף.

ירידה של 5 אגורות לליטר בנזין (חדשות 2)

מחיר הדלק ירד רק ב-5 אגורות

בתוך כך, החל מחצות ירד מחיר ליטר בנזין 95 אוקטן בשירות עצמי ב-5 אגורות ל-5.73 שקל לליטר - ירידה של 0.87%. תוספת בעד שירות מלא תעמוד על 19 אגורות לליטר (כולל מע"מ).

המחיר לליטר בנזין 95 אוקטן בשירות עצמי באילת יעמוד על 4.90 שקליםח לליטר - ירידה של 4 אגורות מהחודש הקודם (ירידה של 0.81%). תוספת בעד שירות מלא תעמוד על 16 אגורות לליטר.