הקליט שיחה עם נציג פלאפון - וניצל מתביעה. האזינו

ישראלים רבים החלו בשנים האחרונות להקליט את שיחותיהם עם נציגי מכירות, מחשש שאלה יעבדו עליהם. כך עשה גם לקוח של חברת פלאפון, לאחר שנציג החברה הבטיח לו 7 וחצי חודשים של שירות ללא תשלום. בזכות ההקלטה הזאת קיבל הלקוח פיצויים מהחברה בשווי אלפי שקלים, לאחר שזאת תבעה אותו

"כבוד השופט, הוא יודע שאני מקליט אותו". עימאד קיבל הצעת ניוד מפתה מחברת פלאפון, לטובת מעבר מחברת מירס. בהסכמת הנציג הוא הקליט אותו, כדי שיהיה תיעוד לעסקה. ההקלטה היא זו שהגנה עליו מתביעה שהגישה נגדו פלאפון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בשלהי 2009 הגיע נציג פלאפון למשרדו ושכנע אותו כי הוא יכול לתת לו מחיר טוב יותר ממה ששילם באותה העת לחברת מירס, עבור שלושה מכשירים. בין היתר סוכם כי על כל מכשיר ישלם סכום מסוים.

בהקלטה ניתן לשמוע את הנציג מסביר ללקוח כי הוא יקבל זיכוי בסך 6,000 שקלים - 2,000 שקלים לכל מכשיר. המשמעות היא שבמשך שבעה חודשים וחצי הוא לא ישלם כלל. כלל הסכום: 815 כולל מע"מ לכלל המכשירים לחודש.

כך נשמעת ההקלטה:

נציג פלאפון: "2,000 שקל על כל מכשיר שאני לוקח לך ממירס, אני נותן לך 2,000 שקל".

לקוח: "איך אתה מחזיר לי אותם?"

נציג פלאפון: "יפה, בחשבונית. מה זה אומר? כאילו יש לך חיסכון אצלי...מה זה אומר? אני אמרתי לך שהחשבונית שלך 700 שקל סתם דוגמה, כל חודש אתה מקבל אפס חשבונית, אפס חשבונית עד שנגמר לך ה-6000 שקל שהבאתי לך".

לקוח: "6,000 שקל לחלק ל-815. אתה רוצה להגיד לי אני מדבר שבעה חודשים וחצי בחינם?"

נציג פלאפון: "בדיוק ככה".

לקוח: "מקבל חשבונית אפס?"

נציג פלאפון: "אפס, אפס חשבונית".

לקוח: "שומע".

נציג פלאפון: "אפס חשבונית".

לקוח: "אני מקליט אותו, כבוד השופט הוא יודע שאני מקליט אותו".

נציג פלאפון: "מנהל מכירות בפלאפון...050".

לקוח: "לא לדבר מילים לא יפות, כי ברגע שמציגים את זה בפני בית המשפט לא יפה להשמיע..."

לדבריו, הנציג הגיע אליו יום לאחר ההסכמה - והביא לו את המכשירים. עם זאת, המכשירים שהובאו היו לא על פי הסיכום אלא אחרים. למרות זאת, הנציג אמר לו לטענתו שהוא לא ישלם יותר, אלא שלמעשה בכל חודש הוא חויב הרבה יותר ממה שסוכם.

הוא פנה לחברה, ואלה אמרו שהסכומים תואמים למה שהוא חתם עליו. לאחר שהשמיע את ההקלטה בפני נציג אחר, הוסכם כי הוא יקבל זיכוי גבוה יותר. עם זאת, שלא בהתאם להסכם, המשיכה החברה לחייב אותו בסכומים אחרים והוא נתן הוראה לבטל את הוראת הקבע לחברה.

החברה החליטה לאור אי התשלום מצדו ולאחר ניתוק הקווים מצדה לתבוע אותו על חוב בסך 33,362 שקלים. לבסוף, לאור פשרה שהוגשה בין הצדדים, הוסכם כי פלאפון תמשוך את התביעה נגדו ותשלם לו פיצוי בסך 3,250 שקלים. בית המשפט אישר את הסכם הפשרה.

עו"ד גיא אופיר (באדיבות המצולם)

"מדובר בהתנהלות חמורה של פלאפון", ציין עו"ד גיא אופיר, שייצג את עימאד. "20% מאוכלוסיית ישראל דוברים ערבית ומדובר בשפה רשמית. לא רק שפלאפון אינה עורכת הסכמים בערבית אלא שמתיק זה עולה שנוצל הקושי של הלקוח לקרוא ההסכם בעברית, ולכן נאמר לו בעל פה דבר אחד, אך בהסכם היה כתוב דבר אחר".

עוד אופיר הוסיף כי "בחוכמתו של הלקוח הוא הקליט את השיחה בשל חוסר האמון שרכש לחברת פלאפון. אציין כי מניסיוני כמי שמתמחה בתחום התקשורת, פלאפון מובילה על פני יתר חברות התקשורת בנושא תביעות נגד לקוחותיה בטענה שאם חתמו, אז ההסכם מבטל את שנאמר על ידי הנציג".

מחברת פלאפון נמסר בתגובה: "פלאפון קיימה הליך משפטי מול הלקוח וכל פרטי המקרה כולל סגירתו נידונו בבית משפט. פלאפון תכבד את החלטת השופטים ותטפל בנושא מול הלקוח לשביעות רצונו".