כחלון הכריז: הוזלה בביטוח החובה לכלי רכב פרטיים

משרד האוצר הודיע על רפורמה בשוק ביטוחי הרכב, במסגרתה יופחתו מחירי ביטוח החובה לכלי רכב פרטיים. כחלק מהרפורמה יוענקו הטבות לנהגים זהירים וייקבעו מחירים אחידים לנהגים בעלי סיכון זהה של עד 16% מדמי הביטוח. שר האוצר: "אומרים כן לרווחים סבירים, לא לחזירות"

הוזלה בביטוח לנהגים פרטיים

שר האוצר משה כחלון והממונה על שוק ההון דורית סלינגר הודיעו הבוקר (ראשון) על הוזלת ביטוח החובה בפּוּל לכלי רכב פרטיים. במסגרת הרפורמה תתאפשר הענקת הטבה לנהגים זהירים בדמות החזר פרמיה בסוף תקופת הביטוח ובנוסף ייקבע מחיר אחיד לנהגים בעלי סיכון זהה של עד 16% מדמי הביטוח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הפּוּל הוא תאגיד בבעלות משותפת של חברות הביטוח. מחירי הביטוח בפול כיום הם הגבוהים ביותר בשוק עבור ביטוח החובה לרכב פרטי.

"הצעדים אותם מקדמים שר האוצר והממונה על שוק ההון יפחיתו את מחירי ביטוח החובה לכ-850 אלף מבוטחים בעלי כלי רכב פרטי (כ-50% מכלל בעלי כלי רכב אלו) בעשרות אחוזים, בעיקר לנהגים צעירים ובעלי כלי רכב עם מערכות בטיחות מצילות חיים", נכתב בהודעת משרד האוצר.

"הצעדים שצפויים להיכנס לתוקף באופן הדרגתי החל משנת 2016 יגבירו את התחרות בענף, יצמצמו את הסבסוד בין מבוטחים, ויתאימו את הסיכון למחיר הביטוח", הוסיפו במשרד. "מאז הרפורמה בענף בשנת 2003, מחירי ביטוח החובה לציבור הוזלו בכ-35%, והביאו לחיסכון מצטבר של כ-15 מיליארד שקלים לציבור".

"לא לחזירות". כחלון

שוק שמגלגל 5 מיליארד שקלים בשנה

שר האוצר משה כחלון התייחס לשינויים הצפויים ואמר כי הצעדים נועדו למנוע ניצול של הציבור. "הודענו כי בכל מקום שיהיה כשל שוק, נתערב", הבהיר כחלון. "שוק הביטוח מגלגל חמישה מיליארד שקלים בשנה, כאשר הרווח של החברות הוא 20%. תמיד אמרנו כן לרווח במידה סבירה, ולא לחזירות".

הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, דורית סלינגר: "אגף שוק ההון ממשיך לקדם מהלכים בכדי להוזיל את עלויות הביטוח והחיסכון לציבור, לשכלל את השוק ולהבטיח הוגנות בין הצרכנים לגופים המפוקחים".