"יום הרווק": טירוף הקניות הסיני שובר שיאים

חברות הקמעונאות הגדולות ברשת כבר גרפו מיליארדי דולרים במהלך "סינגלס דיי" - יום הרווק הסיני שהפך לקדחת קניות ברשת. השיאים שנרשמו בשנה שעברה כבר נשברו והיום המיוחד עוד לא נגמר

ה-11 בנובמבר, שמוגדר כ"יום הרווק הסיני" ("סינגלס דיי"), הפך בשנים האחרונות לאחד הימים הסוערים בתחום הקניות ברשת. גם היום (רביעי) הרשת נסחפה בשטף המבצעים וההנחות: רק חצי מהיום עבר בסין, וכבר נרשמו עסקאות בסך מיליארדי דולרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האתרים המובילים ביום הקניות והמבצעים בסין, בהם עליבאבא ו-JD.com, כבר שברו את השיאים שנרשמו בשנים הקודמות. רק חצי מהיום עבר, ורק באתר עליבאבא נרשמו קניות בהיקף של יותר מ-9.2 מיליארד דולרים ובכך עברה את הנתון שנרשם בשנה שעברה.

טירוף מכירות מתמשך (חדשות 2)

גם JD עברה את היקף המכירות - 14 מיליון עסקאות בשנה שעברה. ב-2013 הסתכמו המכירות של עליבאבא ב-5.75 מיליארד דולרים, כך שניתן לראות גידול ענק משנה לשנה.

"יום הרווק", שהפך לחלק מהתרבות הסינית בשנות ה-90, נקרא כך מכיוון שהתאריך מורכב כולו מהספרה 1 המסמנת בדידות.

בתחילה היום הוקדש לחגיגות ופעילויות עבור גברים רווקים, אך במהלך השנים הפך לטירוף מכירות גדול פי כמה וכמה אפילו מחג ההודיה וה"בלק פריידיי" בארצות הברית - שם המכירות מגיעות לעד 1.5 מיליארד דולרים. אתרי קניות רבים ברשת, חלקם גם מישראל, הצטרפו לחגיגה והחלו להציע הנחות ענק.

מבצעים והנחות בשלל אתרים (רויטרס)