מכירת "גולן טלקום": נתניהו יתערב

ראש הממשלה צפוי לעסוק בעניין מכירת פעילותה של חברת הסלולר שהפכה לסמלה של המהפכה הצרכנית בענף עם שובו מארצות הברית. מקרוביו הסבירו: המצב בענף בעייתי, גולן לא עמדה במחויבויות

"המצב בענף בעייתי", מיכאל גולן

מכשול נוסף בעסקת מכירת "גולן טלקום" לידי "סלקום": ראש הממשלה בנימין נתניהו מתכוון להתערב במכירת פעילותה של חברת הסלולר, וצפוי לעסוק בנושא מיד עם  שובו ארצה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מקורביו של ראש הממשלה הסבירו כי המצב הנוכחי בשוק הסלולר בעייתי למדי, זאת מאחר ו"גולן" לא עמדה במחויובויותיה. בסביבת נתניהו הבהירו כי מכירת פעילות החברה לידי "סלקום" תפגע בתחרות בענף ותוביל לעליית מחירים .

הדיווח בא כשבוע אחרי ששר האוצר משה כחלון הכריז כי ימנע את מכירת פעילות החברה שהפכה לסמלה של מהפכת הסלולר שאותה יזם עוד בימיו כשר התקשורת. "המיזוג הוא טעות חמורה. מחירי השיחות יאמירו לרמה של מאות שקלים לחודש במקום עשרות שקלים שהציבור משלם כיום. הצרכנים יהפכו לקורבנות של המהלך", כתב כחלון לממונה על ההגבלים העסקיים בכדי למנוע את המשך העסקה.

יתערב עם שובו לישראל, נתניהו (ארכיון) (רויטרס)

בתוך כך, במהלך הלילה (שלישי) קיבל נתניהו את פרס המכון האמריקני ליוזמה למדיניות ציבורית (AEI), שם דיבר על רפורמות כלכליות שהוביל בישראל. בהמשך נתניהו הודה על קבלת הפרס ואמר: "אינני רגיל לקבל פרסים בישראל".