מכירת גולן-טלקום: "חוזרים להיות פראיירים"

גולן טלקום ניסתה להסביר על הרכישה הצפויה של החברה, וחטפה תגובות נזעמות. "זה יום שחור ואת המחיר ישלמו כולם", כתבו גולשים. "הצרפתי עשה סיבוב על כולם". במוקד המכירות גייסו אפילו את כחלון - האזינו

הטלטלה בשוק הסלולר: ההכרזה על מכירת גולן טלקום למתחרה סלקום תמורת 1.17 מיליארד שקלים ממשיכה לעורר אי ודאות וחשש מפני עליות מחירים וביטול הישגי רפורמת הסלולר. למרות שגולן טלקום הדגישה בפני 900 אלף לקוחותיה כי לא צפוי כל שינוי בחשבון החודשי שלהם, החברה נתונה בשעות האחרונות לביקורת קשה - גם במערכת הפוליטית וגם בקרב הלקוחות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בהודעה שפרסמה גולן טלקום בדף הפייסבוק שלה נכתב: "המותג גולן טלקום יפעל תחת סלקום כגוף עצמאי, מה שאומר שאתם תיהנו מתשתיות חברת קבוצת סלקום, לצד המחירים של גולן טלקום שלא ישתנו. אנחנו מחויבים לעמוד בהסכמים מול לקוחותינו גם לאחר אישור העסקה ומיזוג החברות".

סופג את מרבית הביקורת. מיכאל גולן (תמר מצפי, גלובס)

בתוך זמן קצר התמלא עמוד הפייסבוק של החברה במאות תגובות של לקוחות זועמים. "זה יום שחור לתקשורת הישראלית ולתחרות במשק ואת המחיר ישלמו כולם", כתב אחד הגולשים. "חוזרים להיות פראיירים (על משקל סיסמת גיוס הלקוחות של החברה - "מפסיקים להיות פראיירים"), הצרפתי עשה סיבוב על כולם", כתבה גולשת אחרת. "אתה (מיכאל גולן) המלצת לכולם להתנתק מהחברות הגדולות אז עכשיו נעשה את זה, להתראות גולן סלקום", הוסיף ברוגז גולש נוסף.

"ברחתי מסלקום אחרי יותר מ-15 שנים של ניצול ועושק כדי לחזור אליה שוב? איזה כיף לי!", כתבה גולשת זועמת. "הסכמתי לספוג את איכות הקו הנמוכה והניתוקים בגלל המסר שלכם והחזירות של הרשתות הגדולות, אבל אם תעשו את המיזוג - מבטיח לכם שתאבדו לקוחות", הוסיף אחר. "זה בדיוק הרגע שחסרונו של ה'אנלייק' מורגש בפייסבוק, נראה לי שהייתם שוברים שיא".

מתנגדים לעסקה. כחלון וארדן (יונתן סינדל, פלאש 90)

"כחלון הקים אותנו" 

במספר שיחות שקיימנו היום עם מוקד המכירות של גולן טלקום הבטיחו המוקדנים שלא יהיה כל שינוי במחיר, גם ללקוחות חדשים שיחתמו על חוזה הצטרפות חדש. אחת המוקדניות אף גייסה למשימת ההרגעה את שר האוצר ומי שחתום על מהפכת הסלולר, משה כחלון:

לקוח: שלום, אתם עדיין מוכרים?

מוקדנית: בטח!

לקוח: אבל אני מבין שאתם עוברים לסלקום.

מוקדנית: לא, יכול להיות שנימכר אבל לא משנה איזה בעלים יהיו, המבצעים יישארו טובים.

לקוח: אבל כולם אומרים שהמחירים יעלו עכשיו.

מוקדנית: לא. אם אני חותמת עם בן אדם, אין אופציה לשנות, כמו חוזה. מי שהקים אותנו זה כחלון, הוא רצה שגולן יעשה את המהפך בתקשורת ובזכותו זה באמת נהיה.