סוף המצור? מחירי הירקות יורדים

המחיר של מלכת הסלט, העגבנייה, אומנם נותר גבוה אך על פי ההערכות בשבוע הבא תחול הוזלה נוספת. בינתיים אפשר ליהנות מצניחת מחירי המלפפונים והקישואים. ובשורה נוספת לצרכנים: בימים הקרובים צפויים המדפים להתמלא שוב בעופות טריים ובביצים

גם מחיר העגבניות יורד (חדשות 2)

המחסור במוצרי המזון ועליית מחירי הירקות שהתלוו השנה לחגי תשרי עומדים לקראת סיום. מחיר העגבניות אומנם נותר גבוה הבוקר (שלישי), אך מחירי הירקות האחרים רשמו ירידה משמעותית וגם הביצים והעופות צפויים לשוב למדפים בקרוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

היום נמכרה עגבניה בשוק הסיטונאי ב-12-12.5 שקלים לק"ג. מחיר העגבניה ירד מסוף השבוע האחרון ב-8% בלבד וההערכה היא כי ירידת מחיר נוספת תחול בשבוע הבא.

בסוף השבוע האחרון נסק מחירה של עגבניה לצרכן בשוק מחנה יהודה בירושלים למחיר של 20 שקלים לק"ג. חברה אחת, העוסקת בשיווק ירקות, סיכמה על יבוא עגבניות מטורקיה, ואלה צפויות לנחות בישראל ביום ראשון בשבוע הבא. העגבניות ישווקו רק החל מיום שלישי, ולפי שעה לא ברור מה יהיה היקף השפעתן על מחירי העגבניות בישראל.

עם זאת, בכיר בענף מעריך כי כבר מחר ירד מחירה הסיטונאי של העגבניה. לדבריו, הערכתו מתבססת על שיחות רבות שקיבל היום מחקלאים המעוניינים למכור עגבניות. "בשבועיים האחרונים אנחנו אלה שהתקשרו ולחצנו עליהם לקטוף, ועכשיו המגמה הפוכה. גם הביקושים התמתנו. אני מעריך שבשבוע הבא נהיה כבר בסרט אחר", הוא אומר.

עומדות לכבוש שוב את המדפים (חדשות 2)

רוצו למדפי הקישואים

הירקות שהוזלו בצורה משמעותית יותר הם המלפפון והקישוא. המלפפון נמכר הבוקר ב-2.5 שקלים לק"ג לעומת שיא של 10 שקלים לק"ג שרשם המלפפון רק לפני כשבוע וחצי. מחיר הקישוא ירד ל-4-4.5 שקלים לק"ג לעומת שיא של 11 שקלים לק"ג שנרשם באמצע חודש ספטמבר.

החזרה לעבודה סדירה אחרי החגים צפויה לשים קץ כבר השבוע למחסור בעופות טריים ובביצים. "כל המשחטות חזרו לעבודה בתפוקה מלאה", אומר עוזי מחלב, בעל חברת עוף עוז. "לא חסרים עופות בלולים כך שהחל ממחר בבוקר תהיה אספקה סדירה ומלאה של עופות מכל המשחטות. אנחנו מתחילים לספק כבר היום משעות הצהריים".