מחיר העגבנייה מזנק: 12 ש' לק"ג

על רקע המחסור בביצים, בבשר ובשורה של ירקות ופירות גם מחירה של העגבנייה ממשיך לעלות. בחודש האחרון השלימה העגבנייה זינוק של 187%-140% במחירה הסיטונאי. משרד החקלאות: קיים מחסור של 6,000 טון

המחיר ממשיך לעלות

מחיר העגבניה ממשיך לחצות שיאים חדשים: הבוקר (ד') נמכרה עגבנייה בשוק הסיטונאי ב-11.5-12 שקל לק"ג - עליית מחיר נוספת של 30% בהשוואה למחיר העגבנייה בשוק הסיטונאי רק לפני שבוע, אז עמד מחירה על 8.8-9.5 שקל לק"ג. ראוי לציין כי המחיר אינו כולל מע"מ בשל הפטור ממע"מ שחל על ירקות ופירות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מגמת הזינוק במחיר העגבנייה נמשכת כבר חודשיים. בחודש האחרון השלימה העגבנייה זינוק של 187%-140% במחירה הסיטונאי. בהשוואה למחיר העגבנייה לפני חודשיים, שעמד על 3.5-3.8 שקל לק"ג - מדובר בזינוק של 228%-215% במחיר.

העובדה שמגמת הזינוק במחיר נמשכת זמן כה רב, מחדדת את הביקורת הקשה שיש כלפי משרד החקלאות, שלא נקט מבעוד מועד צעדים לריסון המחיר של אחד המוצרים הנמכרים ביותר בישראל.

במשרד החקלאות מעריכים כי קיים מחסור של 6,000 טון עגבניות לפחות, מתוך צריכה חודשית של 15-18 אלף טון בחודש. במשרד אומרים גם כי ייתכן שהמחסור מגיע עד לשיעור של 50% מהתצרוכת.

הגורם למחסור בעגבניות הוא גל החמסין החריג בחודש אוגוסט האחרון וכן וירוס שתקף גידולים חקלאיים והביא לתוצרת מופחתת. אתמול סיכמו משרדי האוצר והחקלאות על מספר צעדים בנוגע ליבוא העגבניות, שספק אם ישפיעו בקרוב על מחיר העגבנייה.