למכירה באמזון: דגל ישראל מוכתם בדם

וילון, שטיח, כיסוי אייפון עם דגל ישראל מוכתם בדם. אלה רק חלק מהמוצרים שמוכרת "אמזון" באתר. ישראל היא המדינה היחידה שהדגל שלה מופיע בצורה כזאת על מוצרים למכירה. ישראלי שנחשף לדבר פנה לחברה: "זה גועל נפש". אמזון: "נסיר חלק מהמוצרים"

כיסוי אייפון ושטיח (amazon.com)

אתר "אמזון" העולמי מוכר מוצרים שונים ובהם ספרים ודיסקים למדינות שונות, ולישראל מגיעה רק חלק ממרכולתו. אלא ששיטוט באתר, שנחשב לאחד המצליחים בעולם, מעלה תוצאות של מוצרים אנטי-ישראלים - וביניהם דגל ישראל שמוכתם בדם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בסדרה שעונה לשם "דגל ישראל מוכתם בדם", ניתן למצוא מוצרים שונים ובהם כיסוי לאייפון ולמכשירים נוספים, מטרייה, שטיח, וילון אמבטיה, ציפוי לכרית, פד לעכבר ועוד. באמזון צרפת לכל אחד מהמוצרים מחיר זהה של 14.99 אירו - כ-65 שקלים.

עם זאת, ב"אמזון" העולמי ישנם מחירים שונים למוצרים שנעים משמונה דולרים ל-35 דולרים. אם שאלתם, לפי האתר המוצרים לא יכולים להישלח לישראל. הם מקוטלגים בקטגוריות שונות לפי המוצר.

בדיקת חדשות 2 Online העלתה כי ישראל היא המדינה היחידה שדגלה המוכתם בדם מוצע למכירה על שלל מוצרים ולא מדובר בבדיחה: לכל מוצר יש תיאור מדויק של החומר ממנו הוא מורכב, מדינת הייצור והגודל שלו. לא ברור אם אנשים כבר רכשו מוצרים מהסדרה הזו.

עוד מוצרים למכירה (amazon.com)

כך למשל, על הווילון לאמבטיה נכתב: "נסו את וילון האמבטיה החדש שלנו, עם העיצוב האחרון והעדכני". הוא מוצע למכירה במבצע: 24.99 דולרים במקום 53.99 דולרים - חיסכון של 19 דולר.
נראה כי חלק מהמוצרים נכנסו ממש לאחרונה לאתר, ואין עליהם עדיין תגובות מצד לקוחות. אחדים מהם הוצעו למכירה לראשונה בסוף חודש יולי האחרון. נראה כי העיצוב עליהם אחיד, אך לא ניתן לדעת מי היא החברה המייצרת.

מטריה עם דגל מוכתמת בדם (amazon.com)

מספר ישראלים ששמו לב לעניין, החלו לכתוב לאמזון בנושא. "זה גועל נפש", כתב להם אמיר מחולון. "אני לא מאמין שאתם מוכרים את זה, הכל תעשו בשביל כסף? למה שלא תמכרו מטרייה ועליה דגל בוער של ארה"ב או מטריה של היטלר?".

מיה, ישראלית נוספת, כתבה לחברה: "האם זה נראה לכם הגיוני למכור מוצרים כאלה? למה אין אף מוצרים אחרים עם דגלים מוכתמים בשם עליהם? זה פוגע וגזעני, אני לעולם אזמין מכם יותר".

במשרד החוץ שמעו על המוצרים הללו בעקבות הפרסום בחדשות 2 Online. במשרד הביעו "שאט נפש וזעזוע נוכח הסכמתה של אמזון למכור מוצר אנטי ישראלי ואנטישמי מהסוג הגרוע ביותר. מוצר מסוג זה מקדם שנאה, גזענות ואלימות - ואנו קוראים לחברת אמזון לחדול באופן מיידי ממכירת מוצרים אלו".

פנינו לחברת "אמזון", אך טרם קיבלנו תגובה. יחד עם זאת, בתגובה לפניות גולשים נמסר כי חלק מהמוצרים כבר הוסרו מהאתר וכי החברה תוודא שהדבר אכן קרה.

לפניות לכתב: MatanH@Ch2news.tv

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של מתן חצרוני