טלטלה בשוק הסלולר: גולן טלקום תעמיד עצמה למכירה

החברה שפרצה בסערה לתודעה הישראלית והפכה לסמל למהפכת הסלולר יצאה בהודעה מפתיעה והכריזה כי היא עומדת למכירה. בתגובה להודעה זינקו מניותיהן של שתי השחקניות הגדולות בשוק - סלקום ופרטנר

ספין או מצוקה אמיתית? גולן טלקום (חדשות 2)

תרגיל עסקי או מצוקה אמיתית? שלוש שנים לאחר שנכנסה לשוק הסלולר במסגרת הרפורמה שהובילה לצניחה במחירים, "גולן טלקום" (רביעי) הודיעה כי היא פותחת בהליך מסודר לפיו תציע עצמה למכירה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

החלטתה של גולן טלקום, שהגיעה לאחרונה ל-850 אלף לקוחות בתחום הסלולר ואף עמדה בפני כניסה לשוק הטלוויזיה, הינה בגדר אמירה לפיה לא ניתן להמשיך ולצמוח בשוק התקשורת המקומי בתנאים הקיימים, וכי השוק חייב לעבור תהליכי מיזוג ואיחוד.

המשך המצב הקיים גורר פגיעה בחברות הסלולר הוותיקות, ונראה כי חברות חדשות מגייסות מנויים חדשים בקצב הולך וקטן. במצב שנוצר, לגולן יש אפשרות להתרחב או על ידי רכישת אחת החברות, או למכור את עצמה תמורת סכום גבוה מאוד ולצאת מהשוק.

בתגובה להודעה, זינקו מניות הסלולר של סלקום ופרטנר בבורסה, שכן משמעות מכירת גולן טלקום היא יציאה של מתחרה קשה מאוד שהכניסה תחרות עזה לשוק התקשורת בשנים האחרונות. המפסיד העיקרי מהמהלך הוא הצרכן הישראלי, שעלול אולי לספוג העלאות מחירים אחרי מכירת גולן טלקום.