למכירה: הטרקטור של אריק שרון

מנהיגים ישראלים רבים ידועים בחיבתם לסיגרים, מכוניות נוצצות ומחלקות ראשונות במטוסים. לראש הממשלה לשעבר אריאל שרון הייתה קרבה מיוחדת לטרקטור שלו. כשנה וחצי לאחר מותו, הוצע הטרקטור המיתולוגי למכירה ב-ebay. מי האדם שמוכר אותו ומה המחיר?

לרגע הוא עשוי להיראות אולי כמו עוד טרקטור, אבל לפני כ-50 שנה הוא שימש את ראש הממשלה המנוח אריאל שרון ז"ל בחוות שקמים. שרון מכר אותו בשנת 1974 אבל גם כשפגש בו לאחר 34 שנים, הוא לא שכח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מאז עבר הטרקטור כמה ידיים ובתחילת שנות ה-90 קנה אותו ניר סדן, בעל חווה בגן נר, בכמה אלפי שקלים בודדים. עכשיו הוא מוכר את החווה וגם את הטרקטור.

סדן מציע את הטרקטור למכירה דרך האתר ebay במחיר התחלתי של 20 אלף דולרים, כ-77,500 שקל. הצפי שהוא יגיע לסכום הגדול פי ארבעה.

במשך השנים פריטים של מנהיגים תמיד היו מצרך מבוקש בענקית המסחר, והמחיר יכול להגיע לעתים למאות אלפי שקלים. כך למשל, לפני כשנה נמכר באתר סט סכו"ם של 170 פריטים שהיה בבעלותם של ראש הממשלה הראשון דוד בן גוריון ורעייתו פולה. הסט שנרכש בשנות ה-50 בגרמניה, הוצע למכירה על ידי חנות ענתיקות באתר בסכום של 40 אלף דולר, כ-155 אלף שקלים.

משה דיין, ארכיון (משרד הביטחון)

הרטייה של דיין נמכרה ב-75 אלף דולר

ב-2012 העלה סוחר מארה"ב לאתר את ספר המחזור של ראש הממשלה נתניהו שהיה תלמיד בתיכון בארה"ב. באחת התמונות בספר ניתן היה לראות את נתניהו משחק כדורגל. ספר המחזור נמכר ב-380 דולר - כמעט 1500 שקל.

אפילו הרטייה של משה דיין נמכרה בעבר דרך אתר המכירות הזה בסכום של 75 אלף דולרים. ואם בארץ זה עדיין לא עניין שבשגרה, בעולם לא תתקשו למצוא פריטים של מנהיגי עבר.

כך למשל נמכר המחשב הנייד של נשיא ארה"ב לשעבר ביל קלינטון ב-125 אלף דולרים. ב-2012 הציעו למכירה באתר תחתונים של מלכת אנגליה אליזבת ב-18 אלף דולר. כן, בשביל להיות בעלים של תהילת עבר צריך לשלם לא מעט כסף.