בדיקה: מה הדרך הזולה ביותר לטייל?

מי שמחפשים אמצעי תחבורה זול ונוח לטיולים משפחתיים יופתעו לגלות שדווקא בתחבורה הציבורית הנסיעה תהיה יקרה יותר לעומת נסיעה ברכב פרטי. כך לפחות עולה מסקירה שערכנו סביב עלויות הנסיעה ברכבת, באוטובוס של אגד ובמכונית פרטית. התוצאות הפתיעו גם אותנו

תחבורה ציבורית לא תמיד משתלמת, ארכיון (חדשות 2)

הורים רבים מעדיפים לחסוך בעלויות מופעי הילדים בחופש הגדול לטובת טיול משותף עם ילדיהם ברחבי הארץ. בדיקה שערכנו מגלה כי יוזמה שכזו לא תמיד מסתכמת בחיסכון, בעיקר לנוכח תעריפי הנסיעה הגבוהים בתחבורה הציבורית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במסגרת הבדיקה תכננו מסלול נסיעה עבור הורה שמעוניין לנסוע יחד עם שני ילדיו הקטנים מהוד השרון לחיפה, וסקרנו את העלויות של הטיול הזה בנסיעה ברכבת, באוטובוס וברכב פרטי.

על נוחות ועל מהירות כנראה משלמים לא מעט. כך לפחות עולה ממחיר הנסיעה ברכבת מתחנת סוקולוב שבהוד השרון ועד לתחנת בת גלים בחיפה, שהסתכמה ב-206 שקלים עבור כרטיסי הלוך-חזור למבוגר ושני ילדים קטנים, כשמשך הנסיעה הוא כשעה וחצי לכל כיוון.

זמן הנסיעה באוטובוס אגד מנקודת המוצא אל היעד המבוקש נמשכת אומנם מעט יותר זמן, אך גם עולה פחות כסף. עבור נסיעה הנמשכת כשעתיים לכל כיוון, נדרש לשלם אדם מבוגר 31.30 שקלים לכרטיס, זאת בעוד שני ילדיו נהנים ממחיר מוזל של 25.20 לכרטיס. עלותה הכוללת של הנסיעה – 163.80 שקלים.

אפשרות הנסיעה הזולה והמשתלמת ביותר הפתיעה גם אותנו, כשבדקנו כמה תעלה לנו נסיעה במסלול דומה באמצעות רכב פרטי. חישוב מרחק הנסיעה בין שתי הערים, המסתכם ב-87 קילומטרים, תוך שכלול צריכת הדלק לכל קילומטר ברכב הצורך ליטר דלק לכל 10 קילומטרים של נסיעה ותעריף הדלק העדכני, מסכם את הנסיעה כולה ב-109.62 שקלים בלבד.