"עלול להכיל": מדוע סימון המוצרים נותר מעורפל?

משרד הבריאות אמנם קבע הנחיות סימון במקרה שיש חשש להימצאות רכיבי מזון שעלולים לגרום לאלרגיה, אבל חברות המזון שמעדיפות לא לקחת סיכונים מיותרים מסמנות מוצרים רבים עם הכיתוב "עלול להכיל". מדיניות סימון המוצרים הזו יוצרת בלבול גדול בקרב אנשים שסובלים מאלרגיות שונות

מחברת פוקס הום שמשווקת את הדגנים המצופים שוקולד נמסר בתגובה: "המוצר הופץ לחנויות מלכתחילה עם תווית המציינת במפורש כי הוא כולל אבקת חלב. בטעות נרשם כי המוצר כשר פרווה".

מתנובה נמסר בתגובה: "על אף שאין בישראל כל חובה לסימון אלרגנים, תנובה מסמנת באופן עצמאי את האפשרות לנוכחות אלרגנים במוצרים".

מאסם נמסר בתגובה: "כאשר יש מוצרים שעלולים להכיל רכיבים אלרגניים, אנו רואים עצמנו מחויבים ליידע על כך את הציבור".

מיוניליוור נמסר בתגובה: "במסגרת פיתוח מוצרים חדשים אנו עושים שימוש בחומרי גלם מסוימים ולמרות ניקיון מוקפד אנו נוקטים משנה זהירות כדי לא לסכן ציבור בעל רגישות גבוהה לאותו אלרגן".

מקפה קפה נמסר בתגובה: "הרשת בחרה לנקוט משנה זהירות ומפרטת ללקוחותיה על גבי התפריט אזהרה מפני חשש לחומרים אלרגניים אשר עשויים להופיע במנות האוכל".

ממולר נמסר בתגובה: "אנו פועלים על פי כללי הרגולציה המחמירים בנוגע לסימון מוצרים והרישום נדרש על פי חוק".

ממשרד הבריאות נמסר בתגובה: "בשלב זה סימון אלרגנים נעשה על בסיס התנדבותי וזאת עד לאישור התקנות בכנסת. יחד עם זאת, כל סימון יהיה נכון, לא מטעה וניתן להוכחה. בנוסף ננקטות פעולות בידי המשרד כולל החזרה משיווק של מוצרים המסומנים באופן שעלול לסכן את בריאות הצרכנים".