מחקר: הישראלים מוציאים פחות, וגם מודאגים פחות

ברבעון האחרון, כך מלמדים הנתונים, הישראלים מוציאים פחות כסף על בילויים, בגדים ואוכל ב-Take Away. למרות זאת, מסתבר שרבים מאיתנו גם מרגישים פחות מודאגים בנוגע למצב הכלכלי שלנו ובנוגע לסיכויינו למצוא עבודה

אילוסטרציה (חדשות 2)

על מה ואיך אנחנו חוסכים? מדוח חדש שעסק בנתוני צריכה בשוק בישראל עולה כי מתחילת השנה קונים הישראלים סלי קניות קטנים יותר, מוציאים עליהם פחות כסף וגם משתדלים לרכוש מוצרים של המותגים הפרטיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מהמחקר שערכה חברת נילסן ישראל, ושהתבסס על נתונים מהקופות של רשתות השיווק הגדולות וגם על נתונים ממינימרקטים וממכולות פרטיים, ניתן ללמוד כי ברבעון האחרון 42% מהישראלים עברו לרכוש מוצרים מהמותגים הפרטיים, כדי לחסוך בהוצאות. המעבר למותגים הפרטיים הוא בכל הקטגוריות, גם בחטיפים ועוגות וגם במוצרים בסיסיים כמו פסטה, שמן, לחם ואורז.

דרכים נוספות שבהן ישראלים נקטו ברבעון האחרון כדי לחסוך בהוצאות על משק הבית הן לצאת פחות לבילויים (55% מהישראלים), לבזבז פחות על ביגוד (54%), לקצץ בחופשות (42%) ולהזמין פחות אוכל במשלוח הביתה (41%).

המחקר בדק גם את התחושות בקרב הישראלים בנוגע למצבם הכלכלי. מחלק זה של הנתונים עלה כי ישנה עליה במספר הישראלים שהגדירו את מצבם הפיננסי כטוב או מצוין (55% לעומת 50%). נתון מעודד נוסף הוא כי חלה ירידה במספר הישראלים המודאגים מכך שהסיכוי שלהם למצוא עבודה הוא גרוע (53% לעומת 61%).

"הלך הרוח הצרכני נמצא במגמת שיפור מתחילת השנה, והביטחון הכלכלי של הצרכנים גבוה יותר", אמרה מנכ"לית נילסן ישראל שגית עטר. "עם זאת, הצרכנים ממשיכים לחסוך בהוצאות הבית, מה שיכול להסביר את הירידה בהוצאה הכספית על מוצרי צריכה".