בית פרטי בקיבוץ בחצי מיליון שקל

הווילה במחיר הזול הזה יכול להיות שלכם אם רק תסכימו להרחיק לקיבוץ מנרה. בקיבוץ הוותיק שבצפון כמעט לא נשארו חברים, ועכשיו מנסים להחיות אותו מחדש. תוך שעות משידור הכתבה כבר התקשרו עשרות מתעניינים

20 שנה עברו מאז שבקיבוץ מנרה קלטו תושבים חדשים. בשנים שחלפו נשארו בו רק 70 חברים בלבד, כל גני הילדים נסגרו וכך גם בריכת השחייה. הגיל הממוצע חצה את ה-70 ועכשיו הם מנסים לגייס חברים חדשים. על מנת למשוך את הצעירים, מציע הקיבוץ בתים במחירים נמוכים, בתקווה שהמחיר הנוח יגרום להם לרצות להשתקע בקיבוץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במנרה מציעים למשפחות שיצטרפו בית פרטי בגודל 120 מטרים ב-450 אלף שקלים. דירה על מגרש של 800 מטרים עם נוף לעמק החולה תעלה 800 אלף שקלים ושטח של חצי דונם מוכן לבנייה מוצע עכשיו ב-100 אלף שקלים כולל כל התשתיות.

"הקיבוץ לקח מבנים ישנים ובעבודה של אנשי מקצוע הפכנו אותם למתאימים למשפחות", מסביר משה בז, מנהל קהילה מנרה. "אנחנו שמים פחות דגש על רווח נד"לני ויותר על רווח אנושי, והמדינה כמובן עוזרת". בקיבוץ מבטיחים גם לסייע במציאת עבודה למצטרפים החדשים.

"יצרנו מצב שמי שבא, מראים לו לאן הוא הולך לעבור ואיפה החוג צ'לו לילדים", אומר גיורא זלץ, ראש המועצה האזורית הגליל העליון. "עשינו את כל המעטפת". בזכות הצעירים שכבר הצטרפו נפתח בית פעוטות חדש וקייטנה לילדים.

בעקבות הכתבה על ההצעה החדשה במנרה ששודרה בחדשות 2 הערב (שני) התקבלו בקיבוץ בתוך שעות ספורות כ-50 פניות מזוגות צעירים המעוניינים להגיע לקיבוץ. נציגי הקיבוץ מעריכים שהמספר אף יוכפל בהמשך.