בשורה: החשמל יוזל כבר בחודש הבא

רשות החשמל החליטה כי מחיר החשמל לצרכן יירד בכ-8% בחודש ספטמבר. בין הגורמים שהובילו לצניחה במחיר: הפחתת שער הדולר והירידה העולמית במחירי הפחם. "התעריף נקבע בעידן של תחרות פרטית שהופכת למציאות במשק החשמל", הסבירו ברשות

ארכיון (רויטרס)

בשורות טובות בקרוב, במיוחד לאלו שמתקררים מתחת למזגן: רשות החשמל החליטה על הוזלה נוספת בתעריף החשמל, בשיעור של כ-8%. ההוזלה צפויה להיכנס לתוקף במהלך חודש ספטמבר, לאחר שתעבור שימוע ציבורי. על פי ההערכות, ההוזלה תוביל לחיסכון שנתי של כ-300 שקלים בשנה לחשבון החשמל של משפחה ממוצעת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מליאת רשות החשמל, המפקחת על התעריפים, בראשות עו"ד אורית פרקש הכהן, החליטה על ההוזלה - למרות שמחיר הגז הטבעי ממשיך לטפס. ברשות הסבירו כי מדובר בהפחתה השנייה בתוך שנה, ובשנת 2015 כולה מחיר החשמל צפוי לרדת ב-17% במצטבר.

ברשות ציינו כי כאשר מחברים את הפחתת המחיר הזו לקודמת - "מדובר בהוזלה השנתית המשמעותית ביותר שהתרחשה בישראל". הסיבות להפחתת המחיר הן הגברת השימוש בפחם וירידת מחירי הפחם ב-17%, לצד ירידת שער הדולר ב-5%.

כמו כן ציינו ברשות כי הכניסה המאוחרת של יצרני החשמל באנרגיות מתחדשות השפיעה גם כן על ההוזלה, כמו גם מעורבותם של יצרני חשמל פרטי - שצפויים להחזיר כ-350 מיליוני שקלים לציבור על סמך התעריפים שקבעה רשות החשמל.

"התעריף נקבע בעידן של תחרות פרטית" (תמר מצפי - גלובס)

עו"ד פרקש הכהן, יו"ר רשות החשמל שתסיים בקרוב את תפקידה, מסרה: "החלטת הרשות על הוזלת תעריף החשמל היא תוצר של עבודה מאומצת של המליאה בתקופה האחרונה. תעריף זה נקבע בעידן של תחרות פרטית שהופכת למציאות במשק החשמל. הרשות תמשיך לדאוג לקידום משק החשמל, לרווחת הציבור, תוך הקפדה ככל הניתן על הכיס הציבורי".