12,420 מגה-וואט: שיא בצריכת חשמל

גל החום עוד לא הגיע לשיאו, אך הצריכה שברה שיא של כל הזמנים, והיא עוד צפויה לעלות בשעות הקרובות. היום: שיא חום של חמש שנים

ארכיון (דוברות חברת החשמל)

גל החום הכבד עוד רחוק מלהסתיים, אבל כבר היום (ראשון) נשבר שיא של כל הזמנים בצריכת חשמל. השיא החדש עומד על 12,420 מגה-וואט בשעה. הצריכה אף צפויה לעלות בשעות הקרובות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עומס החום החריג הגיע מוקדם יותר היום לשיא של חמש שנים. עומס חום כבד מורגש בכל הארץ - בחוף ובשפלה הביל, והטמפרטורות הגבוהות ימשיכו ללוות אותנו גם בלילה. הבשורה המנחמת: במזרח הארץ ייתכן גשם מקומי, אבל זה יקרה רק בשעות אחר הצהריים. גם מחר צפוי עומס חום דומה, אולם משלישי תחול הקלה הדרגתית בחום שתורגש בעיקר לקראת סוף השבוע.

ארכיון (יח"צ)

בטבריה (30% לחות) ובעין גדי (25% לחות) נמדדות 43 מעלות - שמרגישות כמו 47. בתל אביב הגיעה הטמפרטורה ל-33 מעלות, אך לחות של 60% תעשה את העבודה ותושבי המטרופולין ירגישו כאילו מדובר בעשר מעלות יותר - 43.

בירושלים (20% לחות) ובבאר שבע (35% לחות) תגיע הטמפרטורה ל-40 מעלות. בעוד שבבירה לא מורגש עומס חום חריג, בבירת הנגב מתקבלת התחושה כאילו מד החום זינק ל-44 מעלות. באילת, שם נמדדו בפועל הטמפרטורות הגבוהות ביותר (45 מעלות), יורגשו 42 מעלות בשל אחוזי הלחות הנמוכים שיעמדו על 10%.